Stowarzyszenie Starozytnikow
Organizacja| Oficjalna strona

Stowarzyszenie Starożytników jest organizacją pożytku publicznego. Zostało założone w 2002 roku. Naszym celem jest przede wszystkim wspieranie i promocja wszelkich działań propagujących szeroko rozumianą kulturę - zarówno dawną jak i współczesną, oraz prowadzenie kompleksowych badań archeologicznych. Łączy nas wspólna pasja do zamierzchłych czasów europejskiego średniowiecza oraz pogrzebanej w ziemi historii. Mamy za sobą wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu wykopalisk jak i organizacji festynów i jarmarków średniowiecznych. Nasze stowarzyszenie działa na terenie całej Polski, zainteresowanych współpracą zapraszamy do działu badania archeologiczne.

W 2022 r. Stowarzyszenie Starożytników zrealizowało projekt „Gródek strażniczy Ostrów - Zawyki - wieloaspektowe badania weryfikacyjne.”

Gródek strażniczy Ostrów–Zawyki. Wieloaspektowe badania weryfikacyjne

Jesienią 2022 roku Stowarzyszenie Starożytników zrealizowało projekt „Gródek strażniczy Ostrów–Zawyki – wieloaspektowe badania weryfikacyjne”. Nasze zadanie polegało na zweryfikowaniu istnienia wczesnośredniowiecznego gródka strażniczego, wpisanego do rejestru zabytków archeologicznych jako „grodzisko Ostrówek w Zawykach”. Gródek – wyraźnie odznaczające się w wizualizacjach LiDAR koliste wzniesienie, zlokalizowane ... Czytaj więcej...
css.php