W tym roku, uczestnicy Spotkania Miłośników Archeologii Żywej (SMAŻ 2019) mieli możliwość zwiedzenia pogranicza śląsko-łużyckiego.
Prelekcje, wycieczki, średniowieczny jarmark, warsztaty archeologiczne i wieczorne dyskusje sprawiły, że 3 dni minęły w mgnieniu oka. Niestety wszystko co dobre musi się skończyć. Zachęcamy do oglądnięcia galerii wybranych zdjęć.
Oczywiście już teraz zapraszamy wszystkich na przyszłą edycję naszego wydarzenia! Gdzie zobaczymy się w 2020 roku? Pewne pomysły już mamy, ale na razie niech pozostaną niespodzianką. Jeśli macie własne propozycje to piszcie w komentarzach!
Spis treści
Białogórze – grodzisko, cmentarzysko kurhanowe, kościół
Archeolog. Doktorant Politechniki Wrocławskiej. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Pierwsza osoba, z którą powinno się kontaktować w sprawie problemów ze stroną, profilami AŻ lub ofertami patronatów medialnych. Pasjonat technologii i gier komputerowych.
A może
Co wiemy o grodzisku w Białogórzu dzięki naszym badaniom?
Bo czasem bywa tak, że wszystko układa się, aż nazbyt pięknie - wręcz podejrzanie! Przystępując do badań grodziska w Białogórzu w ramach projektu 1000 lat Górnych Łużyc plany były bardzo […]
Bródno Stare – co było przed Warszawą? [REKONSTRUKCJA]
Bródno-Podgrodzie to dziś jedno z osiedli mieszkaniowych w dzielnicy Targówek w Warszawie. Na pierwszy rzut oka to osiedle jak każde inne – są tu bloki, pomniki, jest park, centrum […]
Góra Królowej Bony i Stara Łomża
W małej wiosce Stara Łomża w woj. podlaskim, na wzniesieniu o nazwie Góra Królowej Bony, znajduje się duże grodzisko. To pierwotna lokalizacja dzisiejszej Łomży. Nawet dziś robi wrażenie, […]
Grodzisko w Chlebni – archeologiczna perła Mazowsza
Nawet zwykły, czarny jak noc kret, może zapisać się na kartach historii. Ten oto kret, anonimowy bohater tej opowieści, przyczynił się do istotnego odkrycia. Otóż jego decyzja o wykopaniu […]
CZY TEŻ W DZIECIŃSTWIE CHCIAŁEŚ BYĆ ARCHEOLOGIEM?
My od zawsze! Cześć, ARCHEOLOGIA ŻYWA to mały zespół osób kochających odkrywanie i pisanie o przeszłości. Czujemy jednak, że wciąż zna ją zbyt mało osób. Pytanie, czy chcesz nam pomóc w promocji naszej historii?
Ta strona, jak wiele innych, używa mały plików zwanych cookies. Mają one na celu usprawnienie funkcjonowania naszej strony i doświadczeń użytkowników. Możesz dowiedzieć się więcej na ich temat pod tym linkiem.