,

Archeologia Żywa powraca!

|


Słowa kluczowe:

Nowa Redakcja ma przyjemność podać do wiadomości informację, że Archeologia Żywa powraca – jedyny taki magazyn popularnonaukowy w Polsce w całkiem nowej odsłonie.


Drodzy Czytelnicy – sympatycy archeologii, historii, antropologii. biologii oraz każdej innej nauki, która pomaga w rekonstruowaniu przeszłości – czy tęskniliście za swoim ulubionym pismem? Czas rozłąki w końcu mija. Z końcem stycznia 2017 roku pierwszy z nowych numerów powinien trafić do ogólnopolskiej sprzedaży!

Archeologia Żywa powraca, ale co to za twór?

Z pewnością spory procent teraźniejszych studentów archeologii nie wie nawet, że istniał kiedykolwiek takowy magazyn. Służymy przypomnieniem – Archeologia Żywa to:

Jedyne pismo popularnonaukowe w Polsce dedykowane archeologom i pasjonatom tej nauki oraz naukowcom dziedzin pokrewnych.

W porównaniu do czasu, który minął od stworzenia pierwszego narzędzia, te 4 lata od kiedy zaprzestano wydawania nowych numerów wydają się mniej niż mrugnięciem, jednak mamy nadzieję, że przynajmniej parę osób z uśmiechem na ustach czyta tą wiadomość.

Nowy format, nowe tematy, całkowicie inny kontakt ze społecznością, szersze spektrum zainteresowań. Od czasu gdy zaprzestano tworzenia pisma, nauka nie stała w miejscu. Przeciwnie wręcz, archeologia znajdowała sobie kolejne przyjaciółki wśród innych nauk, wchodząc w coraz to ściślejsze związki chociażby z metodami geofizycznymi. Dlatego pomimo dużego nacisku na samą tytułową dyscyplinę, będziemy starali się dostarczać Wam informacji na różnorakie tematy. O czym w pierwszym numerze? Tą informację zostawimy na później, więc śledźcie naszą stronę oraz nasze strony społecznościowe.

Naciśnij na banner by przejść na stronę zamówień prenumeraty

Strona internetowa i media społecznościowe

Jeśli ktokolwiek jeszcze pamięta jak wyglądała stara strona to pewnie zauważył, że nastąpił gruntowny remont, czego efekty jeszcze widać w niektórych miejscach. W zasadzie to zrównaliśmy wszystko do calca, nie pytając się nawet Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o zgodę. Wyglądała ona już naprawdę zabytkowo, ale wydawało nam się, że Urząd ten jest zbyt zapracowany aby zawracać mu głowę takimi drobnostkami. Jednak podczas przeprowadzonego nadzoru odkryliśmy parę artykułów z archiwalnych numerów, które warto by było przechować. Dzięki możliwościom dzisiejszej technologii nie schowamy ich w muzealnych zbiorach!

Od pojawienia się tego wpisu do momentu wydania pierwszego numeru, co jakiś czas będziemy je publikować na tej stronie. Wszystkich zainteresowanych przypomnieniem sobie jak wyglądała archeologia parę lat temu polecamy polubić nasz profil facebook. Również czas pomiędzy wydawanymi poszczególnymi numerami powinien tym razem mijać nam o wiele szybciej, gdyż będziemy na bieżąco starali się informować Was o interesujących odkryciach, wydarzeniach, a także problemach. Będziemy starali się na bieżąco nadzorować sytuację.

12 groszy na koniec

Tym razem celem nowej Redakcji jest nie tylko sam magazyn, ale stworzenie społeczności pasjonatów, którym los polskiej nauki leży na sercu. Nie będziemy jednak ukrywać, że właśnie archeologii najbardziej. Nieście wici dobrej nowiny dalej! Przekazujcie komu się da! Liczymy na Was, bo tylko dzięki Wam osiągniemy zamierzony cel!

Chcesz nas wesprzeć? Zamów prenumeratę lub kup nasz numer. Wszystkie nasze numery od 65 dostępne są w wersji cyfrowej w serwisie e-Kiosk:

Redaktor naukowy AŻ | Oficjalna strona

Archeolog, nauczyciel akademicki, redaktor naukowy „Archeologii Żywej”. Pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jego zainteresowania naukowe oscylują wokół archeologii historycznej oraz wykorzystania archeologii w naukach przyrodniczych i kryminalistyce. Miłośnik niespiesznych podróży.

Pierwszy sekretarz AŻ | Oficjalna strona

Architekt, absolwentka Politechniki Warszawskiej, obecnie sekretarz redakcji Archeologii Żywej. Chętnie zajmuje się również grafiką. Interesuje się historią sztuki, uwielbia wycieczki po Polsce i nie tylko.

Redaktor naczelny AŻ | Oficjalna strona

Archeolog, doktor nauk inżynieryjno-technicznych, popularyzator. Pierwsza osoba, z którą powinno się kontaktować w sprawie patronatów i ewentualnej współpracy z „Archeologią Żywą”. Post-doc w Katedrze Antropologii Instytutu Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół kultury materialnej późnego średniowiecza i wykorzystania nowoczesnych technologii w archeologii. Pasjonat multimediów i gier komputerowych. Prowadzący cyklu cotygodniowych popularnonaukowych webinarów pt. „Kontekst

CZY TEŻ W DZIECIŃSTWIE CHCIAŁEŚ BYĆ ARCHEOLOGIEM?

My od zawsze! Cześć, ARCHEOLOGIA ŻYWA to mały zespół osób kochających odkrywanie i pisanie o przeszłości. Czujemy jednak, że wciąż zna ją zbyt mało osób. Pytanie, czy chcesz nam pomóc w promocji naszej historii?

1 komentarz do “Archeologia Żywa powraca!”

Dodaj komentarz

css.php