, , , ,

„Odyseja kulturowa“ – nowy cykl wykładów Akademii Genius loci

|


Słowa kluczowe: , , , ,

W poznańskim Rezerwacie Archeologicznym Genius loci rozpoczyna się kolejna edycja fascynującego cyklu prelekcji z serii Akademia Genius loci. Tegoroczny program, zatytułowany „Odyseja kulturowa“, jest kontynuacją popularnych przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych, które od 2016 roku przyciągają tłumy miłośników historii i archeologii.

Edycja 2024 roku skupi się na bogatym tle kulturowym cywilizacji łacińskiej, czerpiąc inspirację z eposu Homera Odyseja. Seria prelekcji poświęcona będzie roli podróży w różnych kontekstach – od zmiany, poprzez różnorodność, aż po alegoryczne znaczenie wędrówki życia, jakie odnajdujemy w podróży Odyseusza.

Organizatorzy zaplanowali serię spotkań, które pozwolą uczestnikom zagłębić się w różne aspekty kultury – od archeologicznych wykopalisk, przez historię, filozofię, aż po współczesne interpretacje kultury. Eksperci z różnych dziedzin, w tym archeolodzy, historycy, kulturoznawcy, filolodzy i filozofowie, zaproszą słuchaczy do podróży w czasie i przestrzeni, odkrywając przed nimi fascynujące światy dawnych i współczesnych kultur.

Inauguracyjne spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek, 26 stycznia 2024 roku, o godzinie 18:00. Wykład inauguracyjny pt. „Czym jest kultura? Filozoficzne aspekty kultury“ poprowadzi prof. Barbara Kotowa, znana filozof z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie to odbędzie się w sali multimedialnej Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, zlokalizowanego na malowniczym Ostrowie Tumskim.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, co stanowi doskonałą okazję dla wszystkich zainteresowanych, by zgłębić tajemnice kultury i historii w inspirującej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niepowtarzalnym cyklu prelekcji!

Harmonogram na ten rok znajdziecie na poniższej grafice

Patronat medialny: Archeologia Żywa

Doktor archeologii | Oficjalna strona

Archeolog, kierownik Rezerwatu Archeologiczne Genius loci na poznańskim Ostrowie Tumskim (dział Muzeum Archeologicznego w Poznaniu). Autorka wielu ekspozycji muzealnych, katalogów i badań archeologicznych oraz publikacji z dziedziny muzealnictwa, archeologicznych aspektów gier i zabaw w średniowieczu, szczególne problematyki szachów sandomierskich, którym poświęciła pracę doktorską.

CZY TEŻ W DZIECIŃSTWIE CHCIAŁEŚ BYĆ ARCHEOLOGIEM?

My od zawsze! Cześć, ARCHEOLOGIA ŻYWA to mały zespół osób kochających odkrywanie i pisanie o przeszłości. Czujemy jednak, że wciąż zna ją zbyt mało osób. Pytanie, czy chcesz nam pomóc w promocji naszej historii?

Dodaj komentarz

css.php