Po co badamy ceramikę i szkło? – KONTEKST

Archeologia Żywa

Po co badamy ceramikę i szkło? – KONTEKST

34 34 people viewed this event.

W czwartek, 9 maja o godz. 19:00, zapraszamy na otwartą transmisję na żywo z cyklu KONTEKST, która rzuci światło na znaczenie ceramiki oraz szkła w poznawaniu naszej przeszłości.

Odkryj fascynujący świat garncarstwa i szklarstwa, które przez wieki nie tylko były odzwierciedleniem kultury i technologii, ale także dziś ślady po ich działalności pełnią rolę niesamowitego źródła informacji. Przy umiejętnie zadanych pytaniach mogą być doskonałym narzędziem służącym rozwiązaniu szerszego problemu historycznego, społecznego, gospodarczego, jak również socjotopograficznego.

O tym wszystkim opowie:

  • dr SYLWIA SIEMIANOWSKA – z wrocławskiego Ośrodka Badań nad Kulturą Późnego Antyku i Wczesnego Średniowiecza w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN, ekspertka w dziedzinie archeologii średniowiecznego i wczesnonowożytnego szklarstwa śląskiego oraz ceramiki archeologicznej, zarówno lokalnej jak i prekolumbijskiej, jedna z organizatorek nadchodzącego wielkimi krokami VI Międzynarodowego Sympozjum Ceramiki i Szkła OSTRAKON.

To wydarzenie jest doskonałe dla studentów, nauczycieli, archeologów oraz każdego, kto interesuje się nie tylko historią ceramiki i szkła, ale również ich wpływem na rozwój społeczny i gospodarczy przez wieki. Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą w dziedzinie archeometrii, czy entuzjastą historii, znajdziesz tu coś dla siebie!

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, odwiedź następujący adres URL: https://youtu.be/KM7HU10gDVw →

 

Date And Time

09-05-2024 @ 19:00 to
09-05-2024 @ 21:00
 

Lokalizacja

Online event
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

 
Watch video
 

Share With Friends