Co skrywają muzealne magazyny? – webinar KONTEKST

Registrations have closed.
Odkrywca, Archeologia Żywa

Co skrywają muzealne magazyny? – webinar KONTEKST

43 43 people viewed this event.

Kto pamięta scenę końcową filmu „Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki”? Pomimo, że jego premiera miała miejsca dokładnie 40 lat temu, pokazany w niej Hangar 51 pamięta wiele osób.

Czy z zabytkami archeologicznymi po ich odkryciu dzieję się właśnie coś takiego? Czy pakowane są do skrzyni w magazynie i już nikt nie ma prawa zobaczyć ich na oczy? Czy można w nich odnaleźć cenne przedmioty? Czy rzeczywistość może dorównać filmowi?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w najbliższy czwartek, 18 stycznia 2021 r. o godz. 20:00, na kolejne spotkanie z cyklu KONTEKST! W jego trakcie, na te, oraz inne pytania odpowiedzą nasi goście. którzy z niejednego magazynu zabytki pobierali. Będą nimi: dr Tomasz Stolarczyk – archeolog zajmujący się tematyką pradziejowego górnictwa i metalurgii, muzealnik, pracownik Muzeum Miedzi w Legnicy, oraz znany Wam już, dr Marcin Maciejewski – specjalista od skarbów i badacz kultur epoki brązu z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W planach jest również gość specjalny, ale tożsamość zdradzimy dopiero gdy będziemy mieli już pewność, że uda się nam połączyć ?

ZAPRASZAMY serdecznie!
DZIEŃ: 18.02.2021
GODZINA: 20:00 – 21:15

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach.

Zapis spotkania na YouTubie

 

Date And Time

18-02-2021 to
18-02-2021
 

Lokalizacja

Online event
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

 
Watch video
 

Share With Friends