,

Zabytki z Kulturą

|


Słowa kluczowe:

Od 2 lipca do 31 sierpnia 2018 r. na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa – www.zabytek.pl będzie trwał konkurs „Zabytki z Kulturą”, którego patronem medialnym jest TVP Kultura.

Konkurs ma promować wiedzę o dziedzictwie kulturowym i wartości zabytków w Polsce poprzez poznawanie i uzupełnianie zasobów portalu www.zabytek.pl. Daje też możliwość tworzenia własnych treści w postaci wycieczek po Polsce, szlakiem rodzimych zabytków.

„Zabytki z Kulturą” – jak wziąć udział?

Chętni do udziału w konkursie muszą zarejestrować się na stronie www.zabytek.pl i za pomocą dostępnych funkcjonalności stworzyć propozycję wycieczki szlakiem zabytków znajdujących się w zasobach portalu. Wycieczki można tworzyć z wykorzystaniem różnych środków lokomocji (piesza, rower, samochód), różnego czasu trwania wycieczki (maksymalnie jeden dzień) oraz uzupełnić o krótki opis zachęcający do zwiedzania obiektów na trasie wycieczki. Dodatkowo punktowane przez jury będzie uzupełnienie danych – fotograficznych lub opisowych – o zabytku, gromadzonych na portalu. Oprócz zgłoszenia wycieczki do konkursu można zapisać ją w formie pliku PDF lub w terenie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z GPS nawigować się między kolejnymi punktami szlaku.

Zgłaszane wycieczki zostaną ocenione pod różnymi kątami. Po uwagę będzie brana zarówno atrakcyjności, konceptu, jak i wkładu własnego. Mowa tu np. przygotowanych fotografiach czy ciekawych opisach zabytków wpisanych do rejestru zabytków.

Dla laureatów konkursu „Zabytki z Kulturą” przewidziano atrakcyjne nagrody: kamery GoPro oraz kamery Cube. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r.

Mamy jedną prośbę do wszystkich, którzy wezmą udział. Na końcu opisu swojej wycieczki prosimy Was jedynie o pozostawienie informacji, że usłyszeliście o konkursie dzięki nam. W zupełności wystarczy jedno zdanie jak np. „Zainspirowała mnie Archeologia Żywa”. Będziemy wdzięczni za taką formę promocji i oczywiście trzymamy kciuki za wszystkich naszych Czytelników!

Strona www.zabytek.pl, administrowana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, to innowacyjny serwis w nowoczesnej odsłonie. Zawiera 84 000 obiektów zabytkowych, wizualizacje 3D, wersję mobilną zintegrowaną z Google Maps i bogate kolekcje tematyczne.

CZY TEŻ W DZIECIŃSTWIE CHCIAŁEŚ BYĆ ARCHEOLOGIEM?

My od zawsze! Cześć, ARCHEOLOGIA ŻYWA to mały zespół osób kochających odkrywanie i pisanie o przeszłości. Czujemy jednak, że wciąż zna ją zbyt mało osób. Pytanie, czy chcesz nam pomóc w promocji naszej historii?

Dodaj komentarz

css.php