XII Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

XII Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia

124 124 people viewed this event.

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza na piknik archeologiczny Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia. 20 i 21 lipca na terenie pradziejowej osady odbędzie się już dwunasta edycja tego wydarzenia!

Co na Was czeka? Warsztaty i pokazy archeologii eksperymentalnej związane z różnymi pradziejowymi rzemiosłami, takimi jak obróbka krzemienia, kości i bursztynu, tkactwo, łucznictwo, a także ukazujące zagadnienia związane z rozpalaniem ognia, ceramiką, kuchnią, wierzeniami i sztuką. Zaplanowano również koncert eksperymentalnej muzyki etnicznej oraz pokaz specjalny.

Nie może zabraknąć laboratoriów popularno-naukowych prezentujących archeologię i nauki pomocnicze. Badacze z różnych stron kraju wprowadzą w świat archeozoologii, traseologii, antropologii, malakologii, botaniki, geoarcheologii oraz dokumentacji 3D zabytków.

Udział w Krzemionkowskich Spotkaniach z Epoką Kamienia to niezwykła okazja, by doświadczyć życia codziennego prehistorycznych społeczności zamieszkujących niegdyś dolinę rzeki Kamiennej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowy Instytut Muzeów, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Starosta Ostrowiecki.

Patronat medialny: Archeologia Żywa

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie http://muzeumostrowiec.pl/krzemionki/

Do zobaczenia w epoce kamienia!

Wydarzenie FB: https://fb.me/e/53uioVuQd

Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia 2024

 

Date And Time

20-07-2024 to
21-07-2024
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

Share With Friends

css.php