Urny twarzowe. O zabytkach z ludzką twarzą sprzed 2500 lat – KONTEKST
Urny sprzed 2,5 tys. lat, a na nich wyrzeźbione twarze! Czy są na nich podobizny ludzi, którzy zamieszkiwali Pomorze we wczesnej epoce żelaza? Jakie tajemnice kryją się w tych zabytkach? Co oznaczają symbole na naczyniach? Gdzie odnaleziono ich najwięcej?
Zapis spotkania na YouTubie
Na całe szczęście dla Was znamy świetną osobę, która będzie w stanie przybliżyć wszystko co wiemy aktualnie na temat urn twarzowych, a także odpowiedzieć na Wasze pytania!
Gościem kolejnego spotkania na żywo z cyklu KONTEKST będzie:
- DR PIOTR FUDZIŃSKI – archeolog, kierownik Działu Wczesnej Epoki Żelaza w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, a także kurator wystawy czasowej pt. „Między Słupią a Wierzycą – cmentarzyska z wczesnej epoki żelaza w badaniach Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”, którą w gdańskim Spichlerzu „Błękitny Baranek” możecie zobaczyć na własne oczy jeszcze do końca tego roku.
Wydawało się oczywistym, że o urnach twarzowych powinien opowiedzieć pracownik muzeum, które ma jedną w swoim logo. Czy jedyne co jest pewne, to fakt, że nie można tym zabytkom odmówić specyficznego uroku? Bądźcie z nami przed monitorami w najbliższy czwartek, wyjątkowo o godz. 20:00, a przekonacie się sami.
Spotkanie jak zawsze transmitowane będzie na żywo w tym wydarzeniu na Facebooku, bez opłat wpisowych, zapisów czy limitu miejsc. Polecamy jednak zaznaczenie wzięcia udziału lub zainteresowania, wtedy Facebook wyśle przypomnienie przed rozpoczęciem streamu.