Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje

Registrations have closed.
Muzeum Miasta Gdyni, Miasto Gdynia

Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje

355 355 people viewed this event.

Najnowsza wystawa Muzeum Miasta Gdyni pt. „Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje” to opowieść o najdawniejszych dziejach dzisiejszej Gdyni.

Zwiedzający poznają zabytki archeologiczne odkrywane na terenie Gdyni pochodzące z późnej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza. Będzie to także okazja do podróży w czasie o około 2500 lat i stanięcia oko w oko z popielnicami twarzowymi kultury pomorskiej. Ozdoby, elementy broni i urny staną się inspiracją do poznawania odległych czasów, a niesiony przez nie przekaz stanie się bardziej zrozumiały.

Archeologia to nauka o ludziach, dawnych mieszkańcach naszych ziem. Na wystawie „Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje” szansę zrozumienia przeszłości, tych którzy byli tu przed nami, otrzyma każdy zwiedzający. Prezentowane w Muzeum Miasta Gdyni zabytki archeologiczne to odsłona nieodkrytej dotychczas dalekiej historii miejsca zwanego dzisiaj Gdynią. Najnowsza publikacja Muzeum Miasta Gdyni „Niepoznana. Gdynia i okolice do XII wieku” ma sprawić, by niepoznana stała się znana. Z kolei wystawa „Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje” poprzez kontakt z artefaktami ma przybliżyć i pomóc zrozumieć to co nieoczywiste. Zapraszamy do wspólnego odkrywania pradziejów Gdyni.

Kuratorka: Aleksandra Zuzanna Fijałkowska, Referat Promocji i PR Urząd Miasta Gdyni

Projekty graficzne: Marta Toczek, Paweł Lewinowicz,

Referat Promocji i PR Urząd Miasta Gdyni

Termin ekspozycji: 10.02.2024 – 31.12.2024

Organizatorzy: Miasto Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni

Partner: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Patronat medialny: Archeologia Żywa

 

Date And Time

10-02-2024 to
31-12-2024
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

Share With Friends

css.php