O znaleziskach monetarnych na ziemiach polskich w czasach wpływów rzymskich

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu

O znaleziskach monetarnych na ziemiach polskich w czasach wpływów rzymskich

27 27 people viewed this event.

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zaprasza na wykład zatytułowany: „O znaleziskach monetarnych na ziemiach polskich w czasach wpływów rzymskich”, który wygłosi dr hab. Jarosław Bodzek, prof. UJ.

Będzie to już ostatni z cyklu wykładów towarzyszących wystawie czasowej „Okruchy Antyku – importy rzymskie na ziemiach polskich”, którą można oglądać w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu jeszcze tylko do 19 maja 2024 r.

Dr hab. Jarosław Bodzek, prof. UJ jest archeologiem klasycznym, pracownikiem Zakładu Archeologii Klasycznej, a także pełni funkcję wicedyrektora ds. studenckich Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jego zainteresowania naukowe skupiają się na sztuce Grecji i Rzymu, w tym numizmatyce greckiej i rzymskiej, sztuce Azji Mniejszej, rzymskiego Bliskiego Wschodu oraz napływie pieniądza antycznego na teren europejskiego Barbaricum. Ponadto kieruje ekspedycją naukową Instytutu Archeologii UJ w południowej Jordanii w ramach projektu ArTu-DTu (Archaeological Study of Dajaniya & Tūwāneh) i współpracuje z ekspedycją naukową UJ w Nea Pafos. Ponadto brał udział w pracach badawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Koszarach (Ukraina). Jest stypendystą Fundacji Lanckorońskich i Wolfson College (Uniwersytet w Oksfordzie), a także autorem lub współautorem 200 publikacji naukowych i popularnonaukowych, m.in. ponad 100 artykułów i kilku książek.

Po wykładzie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które poprowadzi dr Wojciech Rajpold – autor koncepcji wystawy i jej kurator.

Wydarzenie odbędzie się 17 maja 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Date And Time

17-05-2024 @ 17:00 to
17-05-2024
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

Share With Friends