Jak żyło się w osadzie z Biskupina? – webinar KONTEKST

Registrations have closed.
Odkrywca, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Archeologia Żywa

Jak żyło się w osadzie z Biskupina? – webinar KONTEKST

129 129 people viewed this event.

Osada obronna na półwyspie stanowiąca część rezerwatu archeologicznego w Biskupinie, to nie tylko jego najbardziej rozpoznawalna część, ale naszym zdaniem najsłynniejsze stanowisko archeologiczne w całej Polsce!

Zapis spotkania na kanale YouTube Archeologii Żywej


Najbardziej krytyczne głosy twierdzą nawet, że nie wypada nikomu zwać się pasjonatem archeologii, jeśli nie przekroczyło się kultowej już bramy i nie przespacerowało się pośród zrekonstruowanych chat. A jako, że jakiekolwiek zwiedzanie jest aktualnie utrudnione, to wiedzcie, że troszczymy się o naszych widzów i proponujemy rozwiązanie alternatywne – uczestnictwo w naszym kolejnym spotkaniu z cyklu KONTEKST.

W najbliższy czwartek o godz. 20:00, nie tylko przeniesiemy się do zrekonstruowanej osady w Biskupinie, ale przede wszystkim dowiecie się jak wyglądało codzienne życie w tej niesamowitej osadzie kultury łużyckiej. No i oczywiście postaramy udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, które zostaną zadane podczas transmisji na żywo.

My, czyli tak naprawdę goście, którymi będą:

  • Łukasz Gackowski – archeolog, pracownik Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, którego zamiłowaniem jest tłumaczenie hermetycznego języka nauki na zrozumiały dla ludzi bezpośrednio z nią nie związanych, inicjator akcji #wirtualnemuzeum,
  • oraz Albin Sokół – archeolog, pracownik Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, również popularyzator archeologii, pasjonujący się rekonstruowaniem dawnych technik metalurgicznych i garncarskich.

Możliwe, że kojarzycie ich z niedawno zakończonego cyklu pt. „Trzy tygodnie z osadą z Biskupina” organizowanego przez Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Stwierdziliśmy jednak wspólnie, że trzy tygodnie to za mało, więc przedłużamy imprezę! Jeśli uczestniczyliście w każdym z ich spotkań i obawiacie się, że usłyszycie to samo, to zapewniamy: temat jest na tyle obszerny, że z pewnością dowiecie się czegoś nowego! Może to nie crossover na miarę Avengersów, ale i tak niesamowicie się cieszymy, że dojdzie do skutku

Do zobaczenia!

DZIEŃ: 15.04.2021
GODZINA: 20:00
MIEJSCE: wydarzenie na Facebooku (bez rejestracji, formularzy i limitów, wystarczy, że będziecie online w momencie rozpoczęcia, a obrazek u góry zmieni się w transmisję, prosimy nie klikać w linki publikowane z innych kont niż profil miesięcznika Odkrywca i kwartalnika Archeologia Żywa)

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach.

 

Date And Time

15-04-2021
 

Lokalizacja

Online event
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

 
Watch video
 

Share With Friends