II edycja „Festiwalu Wykopaliska Rekowo”

Festiwal WYKOPALISKA Rekowo

II edycja „Festiwalu Wykopaliska Rekowo”

109 109 people viewed this event.

Nietuzinkowe, absolutnie wyjątkowe wydarzenie – II edycja „Festiwalu Wykopaliska Rekowo”, to coś, co trzeba zobaczyć! Dwa dni w świecie muzycznych i archeologicznych doznań. Żywa porcja archeologii, prelekcje i paręnaście godzin wyselekcjonowanej muzyki, wywodzącej się z nisz i głębokiej alternatywy, a to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody – w lesie, nad rzeką!

Projekt zrodził się w wyniku odkryć nowych stanowisk archeologicznych, których dokonaliśmy w 2023 roku. W ich wyniku zorganizowaliśmy we współpracy z Muzeum w Koszalinie badania jednego ze stanowisk, datowanego na okres wpływów rzymskich, co nie jest bez znaczenia w kontekście niewielkiej odległości od kamiennych kręgów w Grzybnicy. Oprócz samych badań, podczas festiwalu w kilku odsłonach zaprezentujemy ich dotychczasowe wyniki, kontekst oraz prelekcje promujące samą archeologię. Przez całość przeprowadzą nas znane nazwiska świata nauki. Uczestnicy będą mogli skorzystać z wycieczek na teren badań okraszonych komentarzem kierownika badań.

Widząc jak z dużym zainteresowaniem się spotkało to wydarzenie i jakiego nabrało rozmachu –  postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję zarówno badań jak i festiwalu.

Przez cały lipiec 2024 r. odbędzie się drugi sezon badań archeologicznych, będących kontynuacją dotychczasowych odkryć oraz rozpoczęciem prac nad nowym stanowiskiem osadniczym, które odnaleźliśmy  w grudniu 2023 r., tuż obok.

W dniach 19-20 lipca 2024 r. odbędzie się II edycja „Festiwalu Wykopaliska Rekowo”, w jeszcze bardziej rozszerzonej formule!

Organizację festiwalu możecie wesprzeć już dziś za pośrednictwem serwisu Patronite: https://patronite.pl/WYKOPALISKA_REKOWO

Pośród licznych korzyści, które przewidziane są na różnych poziomach wsparcia (od symbolicznych 10 zł na miesiąc, przez kwoty wynoszące 20, 30, 50, 100 i 200 zł) przewidywane są m.in. miejsce w grupie dla wtajemniczonych, wejściówki na festiwal, VIP miejscówki pod sceną, plakaty z podpisami zespołów, płyty CD, koszulki z dedykacjami, a nawet rekonstrukcje naczyń odkrywanych w trakcie badań! Przy wsparciu wynoszącym 500 zł na miesiąc organizatorzy przewidują kontakt osobisty i ustalenie możliwej nagrody.

Patronat medialny: Archeologia Żywa

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, odwiedź następujący adres URL: https://patronite.pl/WYKOPALISKA_REKOWO →

 

Date And Time

19-07-2024 to
20-07-2024
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

Share With Friends