I Festiwal Historyczny na Grodzisku w Tumie

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

I Festiwal Historyczny na Grodzisku w Tumie

74 74 people viewed this event.

W połowie czerwca 2024 roku miłośnicy historii z całego regionu zgromadzą się na Grodzisku w Tumie pod Łęczycą, aby uczestniczyć w pierwszym Festiwalu Historycznym! Gorąco liczymy, że ten czerwcowy weekend pełen średniowiecznych atrakcji przyciągnie tłumy entuzjastów archeologii, historii i czasów minionych, aby wraz z nami odkrywać bogactwo dziedzictwa kulturowego regionu łęczyckiego.

Festiwal organizowany przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi wraz ze Stowarzyszeniami oraz Grupami Rekonstrukcji Historycznej, będzie doskonałą okazją do wnikliwego zanurzenia się w historię. Wśród głównych atrakcji festiwalu znajdą się historyczne rekonstrukcje bitew, warsztaty rzemiosła historycznego, prezentacje strojów średniowiecznych, degustacje kulinarnych przysmaków z tamtych czasów, koncerty muzyki dawnej, a także inscenizacje dotyczące pierwszego Zjazdu na Grodzisku (dawnej Łęczycy) w 1141 roku.

Wierzymy, że Festiwal nie tylko umożliwi uczestnikom odkrycie bogatej historii Grodziska w Tumie, ale także przyczyni się do promocji turystycznej województwa łódzkiego.

Co czeka na uczestników Festiwalu?

  • Warsztaty i pokazy rzemieślnicze: średniowieczne skryptorium, mennica żydowska, kuźnia historyczna, kaletnik, pancernik, szczytnik, ptasznik, tkanie na krosnach pionowych i poziomych, garncarnia, alchemik, jubiler.
  • Kulinaria: Kuchnia historyczna – Convivum, Kuchenne rękodzieło – pasja Dobromiły.
  • Muzyka: Koncert muzyki dawnej – Rodzanice, Koncert muzyki dawnej – Zespół Huskarl.
  • Inscenizacje: „Zjazd w Łęczycy” – widowisko przybliżające uczestnikom festiwalu kulisy i znaczenie pierwszego z historycznych zjazdów łęczyckich w 1141 roku.

Zapraszamy!

 

Date And Time

15-06-2024 @ 12:00 to
16-06-2024 @ 19:00
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

Share With Friends