Kiedyś to było… Q&A o historii ze specjalistami

Cykl “Kiedyś to było…” ma na celu przybliżenie jak największej liczbie osób wiedzy na temat wczesnego średniowiecza. W trakcie każdego spotkania w formule Q&A (z ang. Questions and Answers) zaproszeni badacze odpowiadają na pytania uczestników dyskusji i samych organizatorów. Poniżej znaleźć można poszczególne ze spotkań w formie transkryptu tekstowego, audio oraz wideo na YouTubie, wraz dyskusją na bieżąco.

Jeśli interesują Cię początki państwa pierwszych Piastów, życie we wczesnym średniowieczu i wszelkie zagadki, na które napotykamy w trakcie prowadzonych badań – zapraszamy. Nie ma lepszego i przyjemniejszego sposobu na poszerzenie swojej wiedzy.

Kiedyś to było… jest wspólnym przedsięwzięciem Archeologii Żywej, profilu Śladami Średniowiecza i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Poniżej znajdziecie wszystkie nasze dotychczasowe spotkania, jeśli jednak chcielibyście subskrybować nas w wersji audio, lub nasz kanał na YouTubie, to dorzuciliśmy odpowiednie linki.

Pełna playlista odcinków na YouTubie

Kiedyś to było... Q&A o Polsce plemiennej (03.06.2020) - Hanna Kóčka-Krenz

Lista odcinków zawierająca audio, wideo i transkrypcje:

  • KTB 1: wikingowie w Polsce – Jakub Morawiec
    Kto nie słyszał choć raz o wikingach oraz o tym, że byli w Polsce? Ale czy naprawdę tu byli, a jeśli tak to po co? By dowiedzieć się jak najwięcej na temat obecności wikingów we wczesnośredniowiecznym państwie pierwszych Piastów zaprosiliśmy dr hab. Jakuba Morawca … Czytaj więcej…
css.php