Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SMAŻ 2022 – III Spotkanie Miłośników Archeologii Żywej

17 czerwca 08:00 - 19 czerwca 17:00

Iii Spotkanie Milosnikow Archeologii Zywej

Miłośnicy Archeologii Żywej rezerwujcie wolne i przybywajcie! Tym razem spotkamy się w dniach 17-19 czerwca 2022 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie „Krzemionki”, które jest również partnerem wydarzenia! W planach mamy zwiedzanie okolicznych atrakcji, prelekcje i z pewnością przynajmniej jeden wieczór nastawiony w pełni na świętowanie chociażby pobliskiego czasowo letniego przesilenia.

Z satysfakcję informujemy, że trzecie Spotkanie Miłośników Archeologii Żywej w tym roku się odbędzie. Wybraliśmy miejsca nam bliskie, a jednocześnie archeologicznie ciekawe. Zapraszamy Państwa na Ziemię Świętokrzyską, a dokładniej w okolice Krzemionek, Nowej Słupi i Świętego Krzyża. Planujemy, że w spotkaniu weźmie udział 50 osób, tak więc będzie liczył się termin rejestracji i wpłaty. Układając program spotkania staraliśmy się zapewnić maksymalną ilość wiadomości i wrażeń w tak krótkim czasie.

Program III SMAŻ-u

17 czerwca – piątek

Zaczniemy o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki” tematycznymi prelekcjami.

16:00 – 16:45 – „Panowie Ognia – o starożytnych hutnikach i kowalach na ziemiach polskich” – dr hab. prof. UJK SZYMON ORZECHOWSKI

17:00 – 17:30 – „Terra sigillata – porcelana antyku, obecna także na ziemiach polskich” – dr ANDRZEJ PRZYCHODNI

Terra sigillata – porcelana antyku obecna także u nas - A. Przychodni | KONTEKST 65.1

17:45 – 18:15 – „Krzemionki: historia i znaczenie wielkiego odkrycia” – dr SZYMON MODZELEWSKI

Piątkowy wieczór zakończymy wspólną kolacją. Piątkowe wykłady będą również stanowić wydarzenie w ramach obchodów Europejskich Dni Archeologii organizowanych przez Krzemionki (https://journees-archeologie.fr/…/Muzeum-Archeologiczne…)

18 czerwca – sobota

Ten dzień przeznaczymy na zwiedzanie okolicy. Chcemy Wam pokazać:

  • – osadę średniowieczną w Hucie Szklanej i zaprosić do udziału w warsztatach ceramicznych,
  • – bazylikę na Świętym Krzyżu wraz z kryptą
  • – zupełnie nowe Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi

W ciągu dnia przewidziany wspólny obiad, a wieczorem oczywiście wspólna kolacja.

19 czerwca – niedziela

Całe przedpołudnie spędzimy w Muzeum Archeologicznym Rezerwat „Krzemionki”.

Ze względu na to, że SMAŻ odbędzie się w czerwcu, czyli przed wydrukowaniem kolejnego numeru AŻ, zatem wszystkie dalsze informacje dotyczące programu i zapisów będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej: www.archeologia.com.pl i profilu FB: @ArcheologiaZywa.

Podamy tam bliższe informacje na temat systemu rejestracji i rezerwacji noclegów. Będą one dostępne przez nasz sklep internetowy pod adresem www.ibhik.pl, a planujemy uruchomić je z początkiem maja. W tej chwili zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wstępnej rezerwacji mailowej na adres: prenumerata@archeologia.com.pl

Koszt uczestnictwa i zakwaterowanie

Koszt bez noclegów: 352,00 zł brutto za osobę
Koszt z 2 noclegami: 460,00 zł brutto za osobę

REJESTRACJA JEST JUŻ OTWARTA!

FORMULARZ REJESTRACYJNY

W ramach opłaty akredytacyjnej każdy uczestnik ma zagwarantowane wejście do wszystkich zwiedzanych obiektów, opieką ze strony organizatora i przewodnika, 3 posiłki (kolacja w piątek oraz obiad i kolacja w sobotę), przyjazdy autobusami, ubezpieczenie NNW, materiały konferencyjne, w tym pamiątkowy znaczek i identyfikator). Ponieważ termin naszego spotkania jest jeszcze dość odległy, a jak wiecie ceny nie są stabilne, podana kwota jest w tej chwili kwotą orientacyjną.

Noclegi są zarezerwowane w Hostelu „Hutnik” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do naszej dyspozycji są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe. Rezerwacja wybranego noclegu będzie dostępna przez formularz rejestracyjny.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: prenumerata@archeologia.com.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych i przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona!

Smaz2022 Plakat

 

Szczegóły

Początek:
17 czerwca 08:00
Koniec:
19 czerwca 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat “Krzemionki”
Sudół 135a
Ostrowiec Świętokrzyski, 27-400
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

css.php