Sakkara – nekropolia stolicy starożytnego Egiptu – KONTEKST

Registrations have closed.
Archeologia Żywa

Sakkara – nekropolia stolicy starożytnego Egiptu – KONTEKST

518 518 people viewed this event.

Przez trzy tysiąclecia starożytne Memfis było jedną z najważniejszych egipskich metropolii. Sakkara zaś to najstarsza i najbardziej prestiżowa część nekropoli tego wielkiego miasta. Polsko-Egipska Misja Archeologiczna już od ponad 25 lat działa na terenie położonym na zachód od jej najważniejszego monumentu – Piramidy Schodkowej, grobowca króla Neczericheta, dziś lepiej znanego pod imieniem Dżeser – pierwszego faraona pochowanego w piramidzie!

Zapis spotkania na kanale YouTube Archeologii Żywej

O odkryciach misji w Sakkarze słyszymy praktycznie przynajmniej raz do roku. Z pewnością mieliście okazję czytać o tajemniczej Suchej Fosie. Ostatnio głośno było chociażby o odkryciu grobowca urzędnika ds. tajnych dokumentów faraona! A czy jest lepszy moment na zapoznanie się z wynikami tych niesamowitych badań, niż czas trwania wystawy pt. „Magia starożytnego Egiptu” w Muzeum Narodowym w Lublinie, która dosłownie przenosi zwiedzających do starożytnego Egiptu?

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że w trakcie kolejnego spotkania z cyklu #KONTEKST, w czwartek, 3 listopada o godz. 19:00 naszymi gośćmi będą:

  • dr hab. Kamil Kuraszkiewicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Egiptologii Wydziału Orientalistycznego UW, archeolog specjalizujący się w badaniach kultury starożytnego Egiptu, od 2016 roku kierownik misji badawczej w Sakkarze,
  • a także Maciej Drewniak – archeolog, kustosz z Muzeum Narodowego w Lublinie, główny pomysłodawca i kurator najnowszej wystawy czasowej pt. Magia starożytnego Egiptu”, którą będziecie mogli podziwiać w Lublinie do 5 marca 2023 roku.

Po wielu odcinkach o rodzimej tematyce wracamy do starożytnego Egiptu z przytupem! Od razu też napiszemy, że przewidujemy na pewno konkurs przy okazji publikacji zapisu spotkania na kanale YouTube, ale i pewnie w trakcie transmisji na Facebooku uda się nam rozdać coś ciekawego. Szczegóły wkrótce!

Transmisja na żywo rozpocznie się w tym wydarzeniu na Facebooku, po czym jej zapis pojawi się na kanale YouTube Archeologii Żywej. Udział w wydarzeniu na żywo jest darmowy i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, wystarczy kliknąć opcję „Wezmę udział”

 

Date And Time

03-11-2022 to
03-11-2022
 

Lokalizacja

Online event
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

 
Watch video
 

Share With Friends