Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Podwodny Puck i jego średniowieczne porty – KONTEKST

31 marca 19:00 - 20:30

Bezpłatnie
Podwodny Puck

Kiedy w 1977 roku troje warszawskich płetwonurków zanurzało się w wodach Zatoki Puckiej nie mieli pojęcia, że ich odkrycie przez dekady będzie elektryzować naukowców!

Zapis spotkania na naszym kanale

Podwodny Puck i jego średniowieczne porty - Mateusz Popek | KONTEKST 57

Poszukiwali oni legendarnego portu kaperskiego, który zgodnie z przekazami historycznymi miał znajdować się w Pucku. Znaleźli natomiast potężne skupisko pali i belek, tak ogromne, że trudno było je policzyć! Obecnie określa się, że stanowisko to ma około 12 ha powierzchni. Natomiast na zadokumentowanych około 6 hektarach zliczono ponad 7700 pali, co daje wyobrażenie o jego ogromie i skomplikowaniu.

O jednym z najstarszych i największych średniowiecznych portów naszych wód, w najbliższy czwartek o godz. 19:00, w trakcie kolejnego spotkania z cyklu #KONTEKST opowie:

  • dr MATEUSZ POPEK – archeolog podwodny, specjalista od dokumentacji GIS i podwodnego modelowania trójwymiarowego, pracownik Centrum Archeologii Podwodnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wieloletni instruktor nurkowania i nurek zawodowy, który uczestniczył w projektach międzynarodowych w Hiszpanii, Peru czy Gwatemali.

Biorąc pod uwagę temat aktualnego numeru „Archeologii Żywej”, spotkanie poświęcone podwodnym badaniom było tylko kwestią czasu.

Internetowa transmisja na żywo jak zawsze jest w pełni darmowa i otwarta dla wszystkich pasjonatów odkrywania tajemnic historii! Możecie się na nią zapisać już teraz, zaznaczając w wydarzeniu opcję „Wezmę udział”.

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach

Szczegóły

Data:
31 marca
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
https://youtu.be/hMf8h9OZLmo

Organizator

Archeologia Żywa
Adres e-mail:
redakcja@archeologia.com.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Dodaj komentarz

css.php