Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Noc Muzeów 2022 [przegląd planowanych wydarzeń]

14 maja - 15 maja

Noc Muzeow 2022

Noc Muzeów w tym roku odbędzie się 14 maja 2022 roku! Na co mogą liczyć pasjonaci archeologii? Jeśli myśleliście o atrakcjach lub transmisjach online, to okazuje się, że tego typu inicjatywy całkowicie upadły wraz z końcem pandemicznych ograniczeń. Trochę szkoda naszym zdaniem, ale prawdą jest jednak, że ideą Nocy Muzeów było zawsze właśnie zwiedzanie!

Tej nocy specjalnie dla coraz większej ilości odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do każdej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji, a wszystkie prześcigają się w organizacji atrakcjach dla zwiedzających. Jednak do pełnej frekwencji wszystkich instytucji będziemy zmuszeni jeszcze trochę poczekać z wiadomych przyczyn.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym.

A co czeka na zainteresowanych i zwiedzających w 2021 roku? Specjalnie dla naszych Czytelników zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie zaproszenia, które dotarły na naszego redakcyjnego maila i profile społecznościowe. Poza dłuższym czasem zwiedzania w części z nich można trafić na wykłady, gry, zabawy, pokazy, prelekcje, dyskusje, pokazy i to prowadzone na miejscu lub transmitowane w Internecie, głównie za pośrednictwem ich profili Facebook. Najlepiej jeśli ze szczegółami zapoznacie się już sami, przy czym jeśli coś przegapiliśmy, to nie zapomnijcie zostawić informacji w komentarzu. Będziemy aktualizować listę na bieżąco.

Lista placówek biorących udział w Nocy Muzeów 2022

W ramach rozgrzewki, lub zastępstwa jeśli nie będziecie w stanie nigdzie zjawić się osobiście, polecamy nasz czwartkowy wykład z cyklu #KONTEKST o godz. 19:00!

Jeśli o kim zapomnieliśmy to prosimy o kontakt mailowy organizatorów, wówczas dodamy informację.

Szczegóły

Początek:
14 maja
Koniec:
15 maja
Kategoria Wydarzenie:

2 komentarze do “Noc Muzeów 2022 [przegląd planowanych wydarzeń]”

  1. Coś poszło nie tak. Po kliknięciu w link Muzeum Okręgowego w Rzeszowie wyświetla się ubiegłoroczny program.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

css.php