Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Hieroglify egipskie. Czy były mową bogów? – wykład online

12 maja 19:00 - 20:30

Bezpłatnie
Hireoglify Egipskie Wyklad

Powszechna wiedza o egipskich hieroglifach kończy się właściwie na tym, że pojawiły się w starożytności i są trudne do odczytania.

Jednocześnie żyjemy w przeświadczeniu, że tradycja i kultura europejska wywodzą się ze starożytnej Grecji i Rzymu. Zapominamy jednak o starożytnych Egipcjanach lub po prostu jesteśmy nieświadomi egipskiego pochodzenia wielu wynalazków, idei i motywów. Dotyczy to nie tylko religii czy filozofii. To dzięki Egipcjanom ktoś może nosić imię Zuzanna lub Onufry. To dzięki nim znamy słowa takie jak: bazalt, heban czy chemia. To wreszcie dzięki nim dzielimy dobę na dwadzieścia cztery godziny. A prawdą jest, że czasem kamienie są w stanie do nas przemówić!

W niezwykły świat egipskich hieroglifów, w najbliższy czwartek o godz. 19:00, w trakcie kolejnego otwartego spotkania z naukowcami na żywo z cyklu #KONTEKST, zabierze nas:

  • dr ANDRZEJ ĆWIEK – archeolog z Wydziału Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, wielokrotnie uczestniczący w pracach wykopaliskowych nad Nilem, popularyzator i autor licznych publikacji, również popularnonaukowych, poświęconych starożytnemu Egiptu, w tym najnowszego wydania książki pt. „Hieroglify egipskie. Mowa bogów֨”.

Przyznajemy się od razu – ta książka jest tak dobra, że nie byliśmy w stanie wymyśleć lepszego wstępu do naszego wydarzenia niż jej opis, publikowany na stronach różnych księgarni! I jak to zwykle bywa, gdy spotykamy się przy okazji premiery książki – będziemy mieć do rozdania parę egzemplarzy ufundowanych przez Wydawnictwo Poznańskie. Tym razem jednak konkurs przeprowadzimy na naszym kanale YouTube, więc nie musicie się martwić, że przegapicie swoją szansę!

Transmisja na żywo rozpocznie się w tym wydarzeniu na Facebooku, po czym jej zapis pojawi się na kanale YouTube Archeologii Żywej.

Udział w wydarzeniu na żywo jest darmowy i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, wystarczy kliknąć opcję “Wezmę udział”.

Szczegóły

Data:
12 maja
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
https://fb.me/e/35Uocpdfm

Dodaj komentarz

css.php