Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krzyżackie zamki, czyli nie tylko Malbork! – KONTEKST

21 kwietnia 19:00 - 20:30

Bezpłatnie
krzyżackie zamki ciekawostki

Jak myślicie, ile osób poproszonych o wymienienie krzyżackiego zamku odpowie: zamek w Malborku? 90%? Mniej, a może wręcz wszyscy bez wyjątku?

Zapis spotkania na kanale YouTube AŻ

Krzyżackie zamki, czyli nie tylko Malbork! - Bogusz Wasik | KONTEKST 59

Możliwe, że u niektórych obudzi się patriotyzm lokalny i stwierdzą, że czas zabłysnąć wiedzą o zabytkach swojej małej ojczyzny. Pewnie jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że Malbork nie jest jedynym miastem, które może pochwalić się pamiątkami po działalności budowlanej Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Krzyżacy w końcu wybudowali ponoć około 200 zamków!

Jakie były początki zamków w Prusach? Jak zmieniały się na przestrzeni dziejów? Z czego składał się typowy krzyżacki zamek? Ile pozostało ich do naszych czasów i które warto zobaczyć na własne oczy? O tym wszystkim, w trakcie kolejnego spotkania online z cyklu #KONTEKST! Transmisja rozpocznie się w tym wydarzeniu o godz. 19:00 w pierwszy czwartek po Wielkanocy (21.04.2022).

A gościem będzie:

  • dr BOGUSZ WASIK z Działu Archeologii Muzeum Zamkowego w Malborku, specjalista z zakresu ochrony dóbr kultury i archeologii architektury, interesujący się zamkami z terenu dawnego państwa krzyżackiego w Prusach nie tylko teoretycznie, ale również badający w terenie m.in. obiekty w Papowie Biskupim, Grudziądzu, Wąbrzeźnie czy Kowalewie Pomorskim.

Obiecaliśmy, że w KONTEKŚCIE pojawią się zamki, więc spełniamy obietnicę! Pomyśleliśmy jednak, że nie ma się co rozdrabniać i od razu będzie z grubej armaty! Temat jest na tyle obszerny, że na pewno będzie dłużej niż planowo, więc przygotujcie napoje i przekąski!

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach

Szczegóły

Data:
21 kwietnia
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,
https://youtu.be/mnaEvjYvYPc

Organizator

Archeologia Żywa
Adres e-mail:
redakcja@archeologia.com.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Dodaj komentarz

css.php