Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak będzie w Valhalli? Czyli wikingowie w popkulturze – webinar KONTEKST

21 października 2021 17:00 - 21:00

Bezpłatnie
Wikingowie Valhalla

Wiking wikingowi nie równy, tak samo jak ich współczesne przedstawienia!  O tym też przekonamy się w trakcie specjalnej 4-godzinnej, otwartej transmisji na żywo w ramach popularnonaukowego cyklu KONTEKST, która odbędzie się w czwartek, 21.10.2021 r. Startujemy wyjątkowo o godzinie 17:00!

Playlista z zapisem wszystkich części specjalnego odcinka udostępnionych na naszym kanale YouTube

Playlist: Wikingowie w popkulturze - odcinek specjalny KONTEKSTU

Z JAKIEJ OKAZJI AŻ 4 GODZINY?

Nie tylko poza długością będzie to odcinek specjalny, ebo tym razem wspierani jesteśmy przez firmę Ubisoft, producenta i wydawcę najnowszej odsłony z serii gier o światowej popularności – Assassin’s Creed: Valhalla, która to dzieje się właśnie w epoce wikingów. Przewidziany więc będzie konkurs z ufundowanymi przez nich nagrodami (co dokładnie zdradzimy za jakiś czas), oraz przede wszystkim zaproszeni specjaliści przetestują i skomentują na żywo najnowszy tryb Discovery Tour: Epoka Wikingów, który swą premierę będzie mieć trzy dni wcześniej. Ten czysto edukacyjny tryb pełni funkcję wirtualnego muzeum, w którym dostępne są wycieczki z przewodnikiem po wszystkich historycznych lokacjach i aspektach ówczesnego życia.

Specjalnie w celu odnalezienia odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące Epoki Wikingów, zaprosiliśmy trzech specjalistów! Wprowadzą nas oni nie tylko w świat wikingów, ale również komputerowej rozrywki, dzięki czemu na finałowy pokaz będziemy przygotowani wszyscy – niezależnie od liczby przeczytanych sag czy ukończonych gier lub filmów.

PLAN WYDARZENIA

o 17:00 – całość rozpocznie prezentacja wprowadzająca nas w świat komputerowej rozrywki i tego na ile widoczne są w nim wpływy badań archeologicznych i historycznych. A podejmie się tego dr Dawid Sych – archeolog, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizujący się w traseologii, a także publikujący recenzje gier komputerowych w serwisie Ekspert Ceneo.

o 18:00 – przejdziemy do tego jak wyglądała moda wikingów na podstawie znanych nam źródeł archeologicznych, historycznych i ikonograficznych. O tym opowie nam Kamil Rabiega – archeolog, doktorant w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, autor szeregu artykułów o epoce wikingów oraz niedawno opublikowanej książki “Moda wikingów”.

o 19:00 – zakończymy część wykładową opowieścią o tym jak to wikingowie odkryli Amerykę. Przywołaniem tych wydarzeń zajmie się Jeremi Kołecki – historyk i muzealnik, autor artykułów popularnonaukowych o epoce wikingów, rekonstruktor, a osobiście chyba największy fan Leifa Erikssona.

o 20:00 – rozpoczniemy transmisję z rozgrywki w Discovery Tour: Viking Age, w trakcie którego wraz z wymienionymi specjalistami będziemy komentować, tłumaczyć co jest ukazane świetnie, co dobrze, a z czym nie trafiono, etc. – w skrócie, reagować na żywo w stosunku do tego co prezentowane będzie na ekranie, przy okazji odpowiadając na pytania widzów.

WYJĄTKOWE WYDARZENIE DLA KAŻDEGO!

Zakończenie przewidujemy po godzinie 21:00, przy czym wszystko zależy od tego na ile uda się nam zrealizować nasz ambitny plan. Pomiędzy poszczególnymi częściami przewidziane są krótkie przerwy techniczne, przy czym sama transmisja nie będzie zatrzymywana

Z tego co sprawdziliśmy, to macie niepowtarzalną szansę uczestniczyć w wydarzeniu naprawdę wyjątkowym! Do tej pory w historii polskiego Internetu, wciąż mało osób łączy nauki humanistyczne z grami komputerowymi! Najwyższy czas to nadrobić, tylko pamiętajcie – Archeologia Żywa i Ubisoft byli pierwszymi, którzy dokonali tego w takim stylu.

Wstęp oczywiście wolny!

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach

Szczegóły

Data:
21 października 2021
Godzina:
17:00 - 21:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
https://fb.me/e/16vOXC8N0

Dodaj komentarz

css.php