Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Iron Men, czyli o kulturze przeworskiej – webinar KONTEKST

24 czerwca 2021 20:00 - 21:15

Bezpłatnie
Kultura przeworska wykład

Przez chwilę naprawdę myśleliśmy o przerobieniu na potrzeby tego wydarzenia tekstu piosenki zespołu Black Sabbath… ale równie szybko stwierdziliśmy, że to trochę za dużo zachodu. Nie zabraniamy jednak nikomu podjąć wyzwania…

Zapis spotkania na kanale YouTube Archeologii Żywej

Iron Men, czyli o kulturze przeworskiej - B. Kontny, P. Łuczkiewicz | KONTEKST 29


Jeśli chcielibyśmy stworzyć ranking najbardziej znanych kultur archeologicznych wyróżnianych w pradziejach terenów współczesnej Polski, to z całą pewnością kultura przeworska byłaby w TOP5. Może nawet TOP3? Jednocześnie z pewnością się zgodzicie, że kultura łużycka dostałaby bezkonkurencyjne miejsce pierwsze!

W kolejnym otwartym spotkaniu z cyklu KONTEKST, które odbędzie się 24 czerwca o godz. 20:00, rozmawiać będziemy jednak o tych pierwszych! Kim byli twórcy społeczności, których relikty nazywamy kulturą przeworską? Skąd się wzięli? Jak wyglądało ich życie? Co po sobie pozostawili?

O tym wszystkim opowiedzą:

  • dr hab. Bartosz Kontny, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik Wydziału Archeologii UW, specjalizujący się w archeologii okresu przedrzymskiego, rzymskiego i wędrówek ludów w barbarzyńskiej Europie, którego z pewnością kojarzycie z artykułów w Archeologii Żywej, poświęconych właśnie kulturze przeworskiej,
  • oraz dr hab. Piotr Łuczkiewicz, prof. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dyrektor Instytutu Archeologii UMCS, archeolog, również specjalizujący się w badaniach, nie tylko osadnictwa, ale m.in. również uzbrojenia ludności, żyjącej we wspomnianych okresach na terenach dzisiejszej Polski.

A do wszystkich wymienionych pytań, dojdą jeszcze te zadawane przez widzów, którzy uczestniczyć będą w naszej transmisji na żywo! Czy nasi goście znów podołają i zaspokoją ciekawość naszych widzów? Bądźcie z nami, to przekonacie się na żywo.

DZIEŃ: 10.06.2021
GODZINA: 20:00
MIEJSCE: to wydarzenie na Facebooku (bez rejestracji, formularzy i limitów, wystarczy, że będziecie online w momencie rozpoczęcia, a obrazek u góry zmieni się w transmisję, prosimy nie klikać w linki publikowane z innych kont niż profil miesięcznika Odkrywca i kwartalnika Archeologia Żywa)

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach

Szczegóły

Data:
24 czerwca 2021
Godzina:
20:00 - 21:15
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
https://youtu.be/k3BBiXapIO0

Dodaj komentarz

css.php