Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Inkowie i ich rytualne ofiary – KONTEKST

5 maja 19:00 - 20:30

Bezpłatnie
Inkowie Ofiary

Archeolodzy znają już kilkanaście miejsc na terenie Peru, gdzie około 500 lat temu na szczytach gór lub wulkanów, Inkowie składali dzieci w ramach tzw. rytuału capacocha. Był on ważnym rytuałem mającym za zadanie wybłaganie łask bogów czczonych w Imperium Inków.

Zapis spotkania na kanale YouTube Archeologii Żywej

Inkowie i ich rytualne ofiary - Dagmara Socha | KONTEKST 61

W trakcie kolejnego spotkania z cyklu #KONTEKST, w najbliższy czwartek (05.05.2020) o godz. 19:00, będziecie mieli okazję posłuchać osoby, która bierze czynny udział w badaniach m.in. dziecięcych mumii, które zachowały się do naszych czasów.

A będzie z nami:

  • DAGMARA SOCHA – doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego, która pracuje w Centrum Badań Andyjskich UW, zajmująca się bioarcheologią (czyli badaniem ludzkich szczątków) obszaru andyjskiego, w szczególności kulturą Nazca oraz Imperium Inkaskim, uczestniczyła w licznych pracach terenowych na terenie Peru, między innymi w Cahuachi (głównym ośrodku kultury Nazca), czy Muacallacta (inkaskim centrum ceremonialnym), a aktualnie koncentruje się na badaniach ofiar rytuału capacocha.

W końcu to się stanie! Oto pierwszy KONTEKST poświęcony archeologii kultur prekolumbijskich Ameryki Południowej. Do tej pory tylko raz zawędrowaliśmy na półkulę zachodnią, ale było to już jakiś czas temu, więc najwyższa pora to zmienić.

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach

Szczegóły

Data:
5 maja
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
https://youtu.be/tKfaTovt04U

Organizator

Archeologia Żywa
Adres e-mail:
redakcja@archeologia.com.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Dodaj komentarz

css.php