Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dziewczyny lubią brąz? O pradziejowej metalurgii – webinar KONTEKST

14 października 2021 18:00 - 19:15

Bezpłatnie
metalurgia pradziejowa

Gośćmi kolejnego KONTEKSTU będą prawdziwi Władcy Wysokich Temperatur, na co dzień zajmujący się m.in. rekonstrukcją procesów odlewniczych w oparciu o oryginalne znaleziska.

Zapis spotkania na YT AŻ

Dziewczyny lubią brąz? O pradziejowej metalurgii - Kamil Nowak, Albin Sokół | KONTEKST 38

Gośćmi będą:

  •  dr Kamil Nowak – archeolog, kierownik projektu NCN realizowanego w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego,
  •  oraz Albin Sokół – archeolog, pracownik Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

Każdy kto choć trochę orientuje się w archeologii pewnie wie, że odpowiedź jest twierdząca 🙂 A prócz brązu jeszcze chociażby miedź i srebro, oraz nie tylko dziewczyny, lecz również chłopaki! Brąz w dziejach ludzkości był w końcu na tyle ważny, że zasłużył na calusieńską, własną epokę – epokę brązu.

Podczas naszej transmisji na żywo, w najbliższy czwartek o godz. 18:00, poznamy wszelkie tajniki tego jak uzyskiwano przedmioty z brązu. Prócz opowieści niesamowitych gości, będą zdjęcia, filmy, modele 3D zabytków, czyli wszystko co nasi Drodzy Widzowie lubią najbardziej! Nie zabraknie też ciekawostek: w tym np. przybliżenia historii unikatowych kobiecych grobów metalurgów(żek?)!

Spotkanie obowiązkowe nie tylko dla eksperymentatorów, ale również osób, które na temat brązu mogły przeczytać w Internetach rozmaite rzeczy…

ZAPRASZAMY do udziału w transmisji na żywo, gdzie w miarę możliwości postaramy się odpowiedzieć na wszystkie zadawane pytania!
DZIEŃ: 14.10.2021
GODZINA: 18:00 – 19:15
MIEJSCE: Facebook Archeologii Żywej
WSTĘP: oczywiście wolny!

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach

Szczegóły

Data:
14 października 2021
Godzina:
18:00 - 19:15
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
https://youtu.be/S8AeKCmBkHo

Dodaj komentarz

css.php