Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Çatalhöyük. Życie i śmierć w mieście sprzed 9000 lat – KONTEKST

25 listopada 2021 18:00 - 19:15

Bezpłatnie

Çatalhöyük! Największe znane nam bliskowchodnie stanowisko z młodszej epoki kamienia! Jedno z najstarszych miast na świecie, mające przynajmniej ponad 9 000 lat! Bez placów, ulic i zaułków, całe życie odbywało się na dachach budynków. Dodatkowo nie tylko żywi pozostawali blisko siebie, ale również zmarli. Co to znaczy dokładnie? Jak wyglądało życie i śmierć w tym starożytnym centrum? Przekonacie się w trakcie kolejnego spotkania online z cyklu KONTEKST, który odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18:00.

Zapis spotkania na kanale YouTube Archeologii Żywej

Çatalhöyük. Życie i śmierć w mieście sprzed 9000 lat - A. Marciniak, K. Harabasz | KONTEKST 43

Naszymi gośćmi zaś będą osoby, które znają to miejsce od podszewki, bo spędzili tam niejeden sezon badawczy, czyli:

  • prof. dr hab. Arkadiusz Marciniak – z Wydziału Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w badaniach neolitu w Europie na Bliskim Wschodzie, badacz który w 2001 roku stał na czele jednego z dwóch polskich zespołów badawczych, które dołączyły wówczas do międzynarodowego grona naukowców w ramach Çatalhöyük Research Project,
  • a także dr Katarzyna Harabasz – aktualnie adiunkt w Katedrze Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego, w badaniach wykopaliskowych Çatalhöyük uczestnicząca od 2012 roku, zajmująca się szeroko pojętą archeologią funeralną, będąca członkiem zespołu antropologów fizycznych w tym projekcie (będą więc kości, uwielbiane przez widzów KONTEKSTU!).

Co tu dużo pisać… Çatalhöyük to stanowisko, które znać powinien każdy szanujący się pasjonat i każda szanująca się pasjonatka archeologii. A czy może być lepsza okazja do nadrobienia zaległości lub poszerzenia swojej wiedzy niż wysłuchanie osób, które własnoręcznie odkrywają tajemnice tego słynnego miejsca? Chyba szykuje się kolejne obowiązkowe spotkanie.

Spotkanie online rozpocznie się równo o 18:00 w tym wydarzeniu, a Facebook przypomni o nim każdemu, kto wyrazi chęć udziału lub zainteresowanie. Wszystko bez opłat, dodatkowych rejestracji, potrzeby instalowania programów czy limitu miejsc, więc zachęcamy do udostępnianie informacji dalej.

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach

Szczegóły

Data:
25 listopada 2021
Godzina:
18:00 - 19:15
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
https://youtu.be/OfAnPcGlXzs

Dodaj komentarz

css.php