Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Archeologia od kuchni. Z kamerą w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku

19 czerwca 2020 12:00 - 14:00

Bezpłatnie

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku wchodzi z kamerą do pracowni przy ul. Rycerskiej 9. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć, co dzieje się za drzwiami, które na co dzień są otwarte tylko dla pracowników Muzeum. Odkryj tajemnice archeologów i weź udział w wydarzeniu on-line, zorganizowanym z okazji Europejskich Dni Archeologii (#JEArcheo).

Nagranie spotkanie dostępne jest w całości na YouTubie Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

"Archeologia od kuchni. Niepublikowane nagrania!" [zapis transmisji NA ŻYWO]

19 czerwca 2020 r., w godzinach 12:00–14:00 → premiera wideo na Facebooku Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Transmisja będzie zawierała wejścia na żywo. W spichlerzu Błękitny Baranek powstanie specjalne studio telewizyjne. Program poprowadzi Tomasz Galiński, dziennikarz Radia Gdańsk. Widzowie będą mogli zadawać pytania w komentarzach na Facebooku. Zapomnij o gadających głowach! Pokażemy archeologię w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla każdego. Trzy kamery, dynamiczne przejścia i wszystko w jakości Full HD. Nagrania będą dostępne także później, po zakończeniu premiery na żywo, na muzealnym kanale YouTube: https://bit.ly/3dq1q1b

W PROGRAMIE:

  • Pracownia Digitalizacji – Zobacz nowoczesne studio fotograficzne, gdzie wykonuje się zdjęcia zabytków w technologii 360°.
  • Pracownia Konserwacji – Widziałeś(-aś) kiedyś przedmiot, który leżał w ziemi przez kilkaset, a nawet kilka tysięcy lat? Czy wiesz, co trzeba z nim zrobić, żeby przetrwał i żebyśmy mogli oglądać go na wystawie w muzeum?
  • Magazyn Działu Wczesnej Epoki Żelaza – Odkryj najbardziej oryginalne i tajemnicze zabytki: urny twarzowe wydobyte z prastarych cmentarzysk na Pomorzu. Przekonaj się, że taki zabytek można skopiować, używając skanera i drukarki 3D.
  • Gabinet antropologii – Czy kości mogą mówić? Nasz antropolog twierdzi, że tak. Będziesz zaskoczony(-a), ile można dowiedzieć się o człowieku, badając jego szczątki.

Od 2010 r. Europejskie Dni Archeologii odbywają się pod auspicjami francuskiego Institut national de recherches archéologiques préventives (Inrap). W tym roku Muzeum Archeologiczne w Gdańsku jako pierwsze w Polsce przystąpiło do akcji i opublikowało program na oficjalnej stronie: https://journees-archeologie.fr/fru-2129/c-2020/lg-en/poland/fiche-initiative/8772/MAG

Organizator: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Realizacja: Qunabu
Patroni/partnerzy: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Archeologia Żywa, Inrap

Szczegóły

Data:
19 czerwca 2020
Godzina:
12:00 - 14:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/Muzeum-Archeologiczne-w-Gda%C5%84sku-659142690850090/

Organizator

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Telefon:
(58) 322 21 00
Adres e-mail:
sekretariat@archeologia.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Dodaj komentarz

css.php