Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Archeologia Gniezna

24 stycznia 2019 - 31 marca 2019

“Archeologia Gniezna” jest ekspozycją przedstawiającą historię wykopalisk prowadzonych na obszarze jednej z dawnych stolic naszego kraju. Mowa tutaj zarówno o najstarszych pracach prowadzonych przez XIX-wiecznych “poszukiwaczy starożytności”, jak i o w pełni profesjonalnej działalności zawodowych archeologów. Przedstawione są najważniejsze postacie, stanowiska oraz artefakty nierozerwalnie związane z Gnieznem i jego przeszłością.

Wystawa ukaże historię badań archeologicznych w Gnieźnie od ich początku aż do dzisiaj. Ta historia to ważny rozdział dziejów archeologii w Polsce. Archeologia Gniezna to wiele badań i metod będących wówczas pionierskimi. Pokazane zostaną sylwetki najważniejszych badaczy, miejsca – stanowiska archeologiczne, w których prowadzili wykopaliska, metody badawcze, jakimi się posługiwali i wiele innych ciekawostek związanych z archeologią Gniezna! Oczywiście, nie zabraknie tego co najcenniejsze: zabytków – od czasów najdawniejszych aż do nowożytności – odnalezionych w tym mieście. Do obejrzenia ponad 300 znalezisk!

Wystawa organizowana jest przez MPPP w Gnieźnie we współpracy z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu – instytucją, która tak wiele wniosła do badań archeologicznych Gniezna.

Wystawę można podziwiać w sali wystaw czasowych na parterze Pałacu Górków przy ulicy Wodnej 27 w Poznaniu od 24 stycznia 2019 do 31 marca 2019. Wstęp będzie możliwy po zakupie biletu uprawniającego do zwiedzania całego muzeum.

Archeologia Gniezna – zaangażowani

Kuratorzy wystawy:

Tomasz Janiak (MPPP w Gnieźnie)

Łukasz Kaczmarek (MPPP w Gnieźnie)

Tomasz Sawicki (MPPP w Gnieźnie)

Katarzyna Zisopulu-Bleya (MAP)

Opracowanie tekstów:

Michał Bogacki

Realizacja wystawy:

Mariusz Możdżeń (MPPP w Gnieźnie)

Miłosz Rabiega (MPPP w Gnieźnie)

Magdalena Robaszkiewicz (MPPP w Gnieźnie)

Dariusz Stryniak (MPPP w Gnieźnie)

Aranżacja i opracowanie graficzne:

STUDIO YOS Poznań

Szczegóły

Początek:
24 stycznia 2019
Koniec:
31 marca 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
bit.ly/2BkL3BZ

Miejsce wydarzenia

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
Wodna 27 - Pałac Górków
Poznań, 61-781 Polska
+ Google Map
Telefon:
61 852 82 51
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

css.php