Numer archiwalny.
ARCHEOLOGIA ŻYWA 1/2010
- Skarby Muzeum Narodowego w Szczecinie
- Archeologiczna POLSKA NA ŁYKEND to nowy projekt „Archeologii Żywej”. Pomysł na spędzenie wolnych dni z archeologią znajdziecie w każdym numerze
- ARDI PODBIJA ŚWIAT – Wśród 10 najważniejszych odkryć naukowych 2009 r., według tygodnika „Science” – jednego z najbardziej opiniotwórczych czasopism na świecie – odkrycie i rekonstrukcja szczątków ardipiteka sprzed 4,4 mln lat było najważniejsze.
- Najstarsze w Polsce szczątki ludzkie – zęby neandertalczyków odkryto w jaskini Stajnia na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
- Sekrety Çatalhöyük w centralnej Turcji
- W ŚLAD ZA WENUS – Tam, gdzie znaleziono słynną Wenus o rubensowskich kształtach – na stanowisku Willendorf II, trwają wykopaliska.
- ZAGINIONE KULTURY AMAZONII – w Peru
- TAJEMNICE 14C, CZYLI PO CO NAM RADIOWĘGIEL
- ABC archeologii, czyli jak przenieść się w czasie
- Prawdziwa twarz Dänikena
- Śmierć w Rogalinie
- Skarby polskiej archeologii: Wołki z Bytynia
REAKTYWACJA ARCHEOLOGII ŻYWEJ
Archeologia Żywa po pięciu latach przerwy powróciła! Od 2017 r. w formie kwartalnika czasopismo znów jest regularnie wydawane. Zmiany w składzie redakcyjnym wiążą się również z innym kierunkiem, w którym podąża czasopismo. Przypominamy, że na naszej stronie głównej zamieszczamy zwykle najważniejsze informacje i dłuższe artykuły. Naszą pozostałą aktywność możecie śledzić na naszym Facebooku, Twitterze i Instagramie, do czego serdecznie zachęcamy!
Każdy z naszych numerów dostępny jest w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce. Wiemy, ze czasami macie problemy z odnalezieniem Archeologii Żywej. Niestety, jako Redakcja nie jesteśmy w stanie wpłynąć na to co zamawiają właściciele kiosków i salonów prasowych. Z naszej strony umowy są podpisane, lecz to od Was zależy czy będzie ona dostępna. Dlatego spytajcie się w pobliskim kiosku czy istnieje możliwość zamówienia AŻ. Pewnie będzie to możliwe. Alternatywnie – od numeru AŻ 65 proponujemy wydanie cyfrowe.
Życzymy miłej lektury!
Redaktor naczelny „Archeologii Żywej” w latach 2008–2012. Zwiedził większość świata próbując dostarczyć Czytelnikom najświeższych i najciekawszych wieści. Aktualnie pracownik Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk.