III Sympozjum Międzynarodowe – Najnowsze wyniki badań amerykanistycznych
III Sympozjum Międzynarodowe – Najnowsze wyniki badań amerykanistycznych – Przeszłość i teraźniejszość Nowego Świata to kolejna edycja cieszącego się ogromnym zainteresowaniem międzynarodowego kongresu dotyczącego archeologii, etnologii i historii obu Ameryk.
Sympozjum odbędzie się w dniach 11–13 września 2019 roku, a jego uroczyste otwarcie – połączone z koncertem skrzypcowym – nastąpi w barokowej auli Oratorium Marianum. Miejscem obrad będzie Instytut Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W ich trakcie zaprezentowane zostaną wyniki najnowszych badań z zakresu archeologii, historii sztuki, etnologii i historii obu Ameryk, jak również omówione zostaną perspektywy badawcze na następne lata. Jednym z wiodących tematów będzie zagadnienie badań interdyscyplinarnych, łączących w sobie nauki historyczne, jak również nauki techniczne i biologiczne. Językiem obrad będzie angielski i hiszpański.
Wśród prelegentów znajdą się uznani na świecie badacze zajmujący się szeroko pojętą problematyką badań amerykanistycznych. Swój udział w sympozjum potwierdzili czołowi polscy amerykaniści, a także naukowcy reprezentujący renomowane zagraniczne ośrodki naukowe, m. in. z Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Peru, Brazylii oraz Kolumbii.
W trakcie trzydniowych obrad przewidziane są zarówno wystąpienia w formie referatów, jak i ekspozycji posterów. Przedstawione zostaną – między innymi – najbardziej aktualne odkrycia dotyczące prac archeologicznych realizowanych przez wrocławski ośrodek w południowej części Peru, jak również badań realizowanych przez inne centra badawcze na terenie USA, Meksyku, Gwatemalii, Kolumbii, Ekwadoru i Brazylii, a także na obszarze słynnego centrum ceremonialnego Pachacamac w środkowej części peruwiańskiego wybrzeża.
Spotkanie we Wrocławiu niewątpliwie przyczyni się zacieśnienia międzynarodowych kontaktów naukowych pomiędzy badaczami i reprezentowanymi przez nich instytucjami. Honorową pieczę nad tym ważnym wydarzeniem sprawuje Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr hab. Adam Jezierski, a organizatorami są: Uniwersytet Wrocławski oraz Wrocławski Oddział Polskiej Akademii Nauk.
III Sympozjum Międzynarodowe – szczegóły
Przewidziane są wystąpienia w formie referatów oraz ekspozycji posterów. Czas trwania referatów: około 20 minut. Poster nie powinien przekraczać trzech plansz o maksymalnym formacie A1. Streszczenia referatów w języku angielskim lub hiszpańskim w formie pliku MS Word, od 300 do 600 słów znormalizowanego tekstu, wraz z formularzem rejestracyjnym należy przesłać do 15 czerwca 2019 roku. Informacja o akceptacji wystąpienia zostanie przekazana drogą mailową do 1 lipca 2019.
Opłata konferencyjna dotyczy każdego uczestnika i powinna zostać uiszczona do 31 lipca 2019. Opłata zawiera materiały konferencyjne, poczęstunek oraz bankiet, który odbędzie się 12 września 2019 roku. Prelegenci: 160 PLN. Doktoranci: 80 PLN