Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XX Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku

25 sierpnia 2018 - 26 sierpnia 2018

7zł – 20zł

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Międzynarodowy Turniej Rycerski, który odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia. Dwudziesta, jubileuszowa edycja imprezy zapowiada się bardzo interesująco.

Przyjadą z różnych stron znamienici rycerze, członkowie najlepszych grup rekonstrukcji historycznej. Zaprezentują swój, najwyższej jakości kunszt, w turniejach bojowych, w zmaganiach łuczniczych i szermierczych oraz w pokazach z użyciem broni palnej.

Wyjątkowy, rocznicowy charakter tegorocznej imprezy podkreślą, tak lubiane przez publiczność Turniejową, konie. Aż trzy różne grupy konne pojawią się na dziedzińcu zamkowym, by w różnorodnych pokazach zaprezentować piękną sztukę ujeżdżania tych szlachetnych zwierząt.

Po raz pierwszy w Łęczycy gościć będziemy Rycerzy Gniewu, najznakomitszy obecnie w Polsce poczet rycerski. W premierowym programie zaprezentuje się – Anna Sokólska (AMM Archery), najlepsza na świecie łuczniczka konna. Wreszcie, w popisach kaskaderskich zobaczymy jeźdźców z Apolinarski Group.

Poza wspomnianymi grupami zobaczymy również: Akademię Szermierzy, Vancos, Łuczników św. Jerzego, Alchemika.

Od godziny 18.00 zapraszamy także na bezpłatny blok zabaw rycerskich zorganizowany przez Poczet Rycerski Herbu Sobol a o 20.30 na elektryzujący pokaz Teatru Tancerzy Ognia “Arta Foc”

W programie tegorocznego Turnieju znajdą się także inne atrakcje, a także nowości i niespodzianki, o których będziemy systematycznie informować na stronie www.muzeumleczyca.pl

Bilety: Normalny-20, Ulgowy-15, Dzieci do lat 7- wstęp bezpłatny

Szczegóły

Początek:
25 sierpnia 2018
Koniec:
26 sierpnia 2018
Koszt:
7zł – 20zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
www.muzeumleczyca.pl

Organizator

Muzeum w Łęczycy
Telefon:
+48 (24) 7218997
Adres e-mail:
info@muzeumleczyca.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Muzeum w Łęczycy
ul. Zamkowa 1
Łęczyca, 99-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 (24) 7218997
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

css.php