Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

X Międzyuczelniane Warsztaty Archeologiczne

19 kwietnia 2018 - 22 kwietnia 2018

X Międzyuczelniane Warsztaty Archeologiczne

Wielkimi krokami zbliżają się X Międzyuczelniane Warsztaty Archeologiczne, które w tym roku organizowane są przez Studenckie Koło Naukowe Archeologów Uniwersytetu Wrocławskiego pod patronatem Instytutu Archeologii UWr.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 19-22 kwietnia i tak jak co roku, jest adresowana do studentów i doktorantów z terenu całej Polski. X Międzyuczelniane Warsztaty Archeologiczne są świetną okazją do nawiązania współpracy między studentami, zapoznania się z pracownikami naukowymi oraz badaniami realizowanymi w naszym Instytucie, co więcej promują zarówno Uniwersytet, jak i miasto oraz jego bogatą historię.

X Międzyuczelniane Warsztaty Archeologiczne

W trakcie dwóch dni warsztatów będzie można od strony praktycznej zapoznać się m.in. z metodyką badań traseologicznych, archeologią eksperymentalną, konserwacją zabytków, wytwarzaniem narzędzi krzemiennych i ceramiki czy pogłębić wiedzę na temat nieinwazyjnych metod w archeologii. Ponadto oprócz dwóch dni warsztatów, przewidziany jest jeden dzień poświęcony w pełni serii wykładów, a na zakończenie wycieczka na obszar badań archeologicznych prowadzonych w okolicach Wrocławia przez nasz Instytut.

Jest to niezastąpiona okazja do zapoznania nowych ludzi, wymiany waszych archeologicznych doświadczeń oraz zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej na wykładach i warsztatach, które planują organizatorzy.

Plan całych warsztatów można pobrać pod tym linkiem: HARMONOGRAM

Zachęcamy do zgłaszania swojego uczestnictwa poprzez formularz internetowy: FORMULARZ

 

Szczegóły

Początek:
19 kwietnia 2018
Koniec:
22 kwietnia 2018
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/326233937876146/

Dodaj komentarz

css.php