Po co nam dziedzictwo archeologiczne? – KONTEKST

This event has been cancelled.
Archeologia Żywa

Po co nam dziedzictwo archeologiczne? – KONTEKST

40 40 people viewed this event.

Z badań społecznych prowadzonych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa wysuwa się m.in. smutny wniosek: dziedzictwo archeologiczne należy do najmniej zrozumiałych, a więc najmniej interesujących dla Polaków. Dlatego w najbliższy czwartek o godz. 19:00 podyskutujemy i odpowiemy na tytułowe pytanie: po co nam dziedzictwo archeologiczne?

Będzie o potrzebie zbadania, czym może być dziedzictwo archeologiczne dla Polaków, jak szukać sposobów jego skutecznej ochrony, promowania i wykorzystywania z korzyścią dla wszystkich. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem i liczymy, że w trakcie transmisji podzielicie się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach. Możliwe, że nawet usłyszycie konkretne pomysły rozwiązań niektórych z problemów To na wypadek gdyby ktoś po spotkaniu zechciał wziąć sprawy w swoje ręce!

Naszymi gośćmi będą:

  • dr hab. Michał Pawleta – profesor na Wydziale Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, archeolog, pośród licznych zainteresowań badawczych wymieniający kwestie m.in. roli i znaczenia przeszłości we współczesnym społeczeństwie oraz problemu ochrony i zarządzania dziedzictwem archeologicznym, kierownik projektu „Edukacja o lokalnym dziedzictwie archeologicznym jako czynnik procesów rozwojowych wybranych gmin w Polsce”,
  • oraz Aleksandra Chabiera – wieloletnia Główna Specjalistka ds. zarządzania dziedzictwem w Narodowym Instytucie Dziedzictwa, aktualnie studentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu „Edukacja o lokalnym dziedzictwie archeologicznym (…)”.

To właśnie ten projekt wielu z Was doceniło w naszym ostatnim, archeologicznym podsumowaniu minionego roku, pomyśleliśmy więc, że ucieszycie się z takiego rozwinięcia tematu.

Transmisja na żywo rozpocznie się w tym wydarzeniu na Facebooku, po czym jej zapis pojawi się na kanale YouTube Archeologii Żywej. Udział w wydarzeniu na żywo jest darmowy i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, wystarczy kliknąć opcję „Wezmę udział”.

Na zdjęciu: Tablica informacyjna na Grodzisku koło Bagna (fot. Barbara Wrzesińska, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, z Wikimedia Commons)

 

Date And Time

23-03-2023 to
23-03-2023
 

Lokalizacja

Online event
 

Typy Wydarzeń

 

Kategoria wydarzenia

 
Watch video
 

Share With Friends