Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dzień w „Nowym” Muzeum Początków Państwa Polskiego

16 września 10:00 - 18:00

Darmowy

16 września 2018 r. zapraszamy na Dzień w „Nowym” Muzeum. Wspólnie z muzealnikami będziecie mogli zobaczyć nowe wystawy oraz przestrzenie. Nowe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie to szansa na wprowadzenie nowej jakości muzealnej.

Po prawie półtora roku prac, 14 września zostanie uroczyście otwarta nieczynna dotąd część Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie16 września odbędzie się specjalny dzień otwarty – Dzień w „Nowym” Muzeum. Między godziną 10.00 a 18.00, będziecie mogli wspólnie z kuratorami zwiedzić nowe wystawy stałe. Zostaną pokazane świeżo oddane do użytkowania przestrzenie edukacyjne oraz zorganizowane specjalne, premierowe zajęcia. Zobaczycie również miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Będą to odnowione magazyny, biura czy pomieszczenie konserwatora.

Z  Muzeum zniknęły dwie wystawy stałe  „Gniezno w dawnych wiekach” oraz „Broń w dawnej Polsce”, które przez wiele lat można było oglądać na parterze. Sposób ekspozycji poszczególnych zabytków nie był w pełni satysfakcjonujący. To dlatego w ich miejscu powstanie nowoczesna ekspozycja dotycząca historii Gniezna, która, mamy nadzieję, zaangażuje i wzbudzi zainteresowanie.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

No spam guarantee.

Budynek Muzeum nie dysponuje odpowiednią przestrzenią, w której można by prezentować w pełni naszą kolekcję kafli gotyckich i renesansowych. A należy ona do jednej z najciekawszych w Europie! To duma specjalistów, doceniana na całym świecie. Od dawna muzealnicy chcieli pokazać turystom te niezwykłe zbiory. Teraz to się spełni!

PROGRAM DNIA

Zajęcia muzealne. Wystawy czasowe. Zwiedzanie nowych wystaw stałych z kuratorami:

  • „Gniezno. Stąd do przeszłości” – wystawa prezentuje dzieje Gniezna od czasów współczesnych aż do najdawniejszych.
  • „Sztuka romańska w Polsce” – wystawa przybliża zabytki rzeźby architektonicznej wczesnośredniowiecznej Polski.
  • „Gnieźnieńska ceramika architektoniczna w średniowieczu i nowożytności” – wystawa prezentuje jedną z największych w Europie kolekcję płytek ceramicznych oraz kafli piecowych z Gniezna i okolic.
  • „Piastów malowane dzieje” – galeria obrazów z XIX w. ilustrujących przeszłość Polski pod rządami Piastów – od legendarnego założyciela dynastii po Kazimierza Wielkiego.

W TYM DNIU WSTĘP DO MUZEUM BEZPŁATNY

NOWE MUZEUM POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO W GNIEŹNIE – REALIZACJA

Przebudowa Muzeum wykonana w ramach zadania Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – II etap – projekt dofinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Remont budynku Muzeum umożliwi także dogodniejsze warunki pracy – zmodernizowane zostaną pomieszczenia administracyjne. Ponadto, trwają pracę nad udostępnieniem wszystkim chętnym zbiorów bibliotecznych Muzeum, a dzięki temu przedsięwzięciu biblioteka będzie nareszcie dostępna.

Jak dotąd lekcje muzealne oraz większość zajęć popularyzatorskich odbywały się w tymczasowo zaaranżowanej przestrzeni na czas modernizacji budynku Muzeum. W końcu edukatorzy mogą wreszcie zaprosić Was do jednej z najnowocześniejszych przestrzeni edukacyjnych. Mamy nadzieję, że ta realizacja zadowoli najbardziej wymagających pasjonatów historii.

nowe muzeum początków państwa polskiego w gnieźnie

Szczegóły

Data:
16 września
Czas:
10:00 - 18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Strona internetowa:
https://bit.ly/2Nrlh6E

Miejsce

Muzeum Początków Państwa Polskiego
Kostrzewskiego 1
Gniezno, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://muzeumgniezno.pl/