Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Nowe” Muzeum Początków Państwa Polskiego

16 września 2018 10:00 - 30 listopada 2018 18:00

Moment, na który wszyscy czekali w końcu nastąpił. “Nowe” Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie to szansa na wprowadzenie nowej jakości muzealnej.

Po prawie półtora roku prac, 14 września zostanie uroczyście otwarta nieczynna dotąd część Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Z  Muzeum zniknęły dwie wystawy stałe  „Gniezno w dawnych wiekach” oraz „Broń w dawnej Polsce”, które przez wiele lat można było oglądać na parterze. Sposób ekspozycji poszczególnych zabytków nie był w pełni satysfakcjonujący. To dlatego w ich miejscu powstanie nowoczesna ekspozycja dotycząca historii Gniezna, która, mamy nadzieję, zaangażuje i wzbudzi zainteresowanie.

Budynek Muzeum nie dysponuje odpowiednią przestrzenią, w której można by prezentować w pełni naszą kolekcję kafli gotyckich i renesansowych. A należy ona do jednej z najciekawszych w Europie! To duma specjalistów, doceniana na całym świecie. Od dawna muzealnicy chcieli pokazać turystom te niezwykłe zbiory. Teraz to się spełni!

NOWE MUZEUM POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO W GNIEŹNIE – REALIZACJA

Przebudowa Muzeum wykonana w ramach zadania Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – II etap – projekt dofinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Remont budynku Muzeum umożliwi także dogodniejsze warunki pracy – zmodernizowane zostaną pomieszczenia administracyjne. Ponadto, trwają pracę nad udostępnieniem wszystkim chętnym zbiorów bibliotecznych Muzeum, a dzięki temu przedsięwzięciu biblioteka będzie nareszcie dostępna.

Jak dotąd lekcje muzealne oraz większość zajęć popularyzatorskich odbywały się w tymczasowo zaaranżowanej przestrzeni na czas modernizacji budynku Muzeum. W końcu edukatorzy mogą wreszcie zaprosić Was do jednej z najnowocześniejszych przestrzeni edukacyjnych. Mamy nadzieję, że ta realizacja zadowoli najbardziej wymagających pasjonatów historii.

nowe muzeum początków państwa polskiego w gnieźnie

Szczegóły

Początek:
16 września 2018 10:00
Koniec:
30 listopada 2018 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://bit.ly/2Nrlh6E

Organizator

Muzeum Początków Państwa Polskiego
Telefon:
61 426 46 41
Adres e-mail:
sekretariat@muzeumgniezno.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Dodaj komentarz

css.php