Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IV OSKK “50 Twarzy Zbrodni”

23 marca 2018 - 25 marca 2018

Ogólnopolska Studencka Konferencja Kryminalistyczna “50 Twarzy Zbrodni” w dniach 23-25 marca 2018 roku, odbędzie się we Wrocławiu już po raz czwarty.

Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2014 z ramienia Studenckiego Koła Naukowego Antropologów Kostka z Uniwersytetu Wrocławskiego. Następne dwie edycje były organizowane przy współpracy z SKN Kryminalistyków Uniwersytetu Wrocławskiego. Udało się wtedy dzięki ich pomocy nadać jeszcze większego rozmachu konferencji.

Na Konferencjach już od pierwszej edycji można było spotkać studentów i doktorantów z uniwersytetów z całej Polski, ale również osoby spoza środowiska naukowego. Wraz z dużym zainteresowaniem wiązało się także różnorodne podejście do tematu zbrodni, czemu sprzyjała interdyscyplinarność wydarzenia. Stąd też konferencja została podzielona na odpowiednie bloki tematyczne, m.in. medyczny, chemiczny, psychologiczny, prawniczy, antropologiczny czy archeologiczny.

Abstrakty uczestników były sprawdzane przez specjalistów z poszczególnych dziedzin oraz ukazywały się w formie książki abstraktów dostępnej w formie papierowej jak i internetowej. Na konferencji oprócz licznych referatów studentów można było także posłuchać prelekcji plenarnych wygłaszanych przez ekspertów z różnych dziedzin oraz wziąć udział w sesji posterowej i podyskutować z autorami prac. Na konferencjach poruszanych jest wiele ciekawych, ale również motywujących do dyskusji zagadnień, mowa była już o tzw. „ustawie o bestiach”, o tym czy należy ufać pamięci świadków naocznych, co jesteśmy w stanie odczytać ze szczątków osób zmarłych oraz czym tak naprawdę zajmuje się tak mało rozsławiony jeszcze w Polsce antropolog czy archeolog sądowy.

W związku z dużym zainteresowaniem osób również spoza środowiska naukowego w tym roku wychodzimy z inicjatywą przekazywania wiedzy w jeszcze bardziej dostępny dla wszystkich sposób, tworząc dodatkowy blok tematyczny- popularnonaukowy. Będzie on przeznaczony dla prac przeglądowych o tematyce podstawowej oraz polecany szerokiemu gronu zainteresowanych tematyką kryminalistyczną. Preferowaną przyjmowaną przez Komitet Naukowy formą pracy do pozostałych bloków tematycznych będą prace badawcze oraz prace przeglądowe o wysokim nakładzie analizy własnej.

50 Twarzy Zbrodni – organizacyjnie

Aby wziąć czynny udział w konferencji należy wypełnić formularz oraz dołączyć abstrakt i oświadczenie opiekuna naukowego. Więcej informacji, regulamin oraz wzór oświadczenia i abstraktu znaleźć można na stronie konferencji.

IV edycja konferencji będzie organizowana we współpracy Studenckiego Koła Naukowego Antropologów Kostka z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studenckiego Koło Naukowe Medycyny Sądowej, działające przy Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wydarzenie odbywać się będzie w Audytorium Jana Pawła II przy ul. Borowskiej 213, Wrocław w dniach 23-25 marca 2018 roku 1) Zdjęcie do grafiki wykonała: Izabela Kajmowicz.

Prelekcje powinny trwać 15 min, poster A1 usytuowany pionowo.

Zgłoszenia na konferencje będą przyjmowane do 23 lutego 2018 roku.

Wstęp na konferencję jest wolny, nie ma obowiązku zapisywania się, ani wypełniania formularza przez uczestników biernych*.

*Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy osoba taka chce otrzymać certyfikat uczestnika biernego, co uregulowane jest przez Regulamin. Formularz uczestnika biernego.

Przypisy

Przypisy
1 Zdjęcie do grafiki wykonała: Izabela Kajmowicz

Szczegóły

Początek:
23 marca 2018
Koniec:
25 marca 2018
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1960875320619159/

Miejsce wydarzenia

Audytorium Jana Pawła II
Borowska 213
Wrocław, Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

css.php