Numer archiwalny
ARCHEOLOGIA ŻYWA 2/2009
- Ruiny Pergamonu
- Egipski dzień wiosny
- Ruiny i mumie
- Flota Wenedów
- Architekt ma wyobraźnię
- Początki chrystianizacji w Polsce
- Złoto Iowa
- W malowanym Chróstniku
- Czym jest dziś archeologia?
- „Gród Chrobry” w Szprotawie
- Archeologia molekularna
- Nowe metody badań i dokumentacji w archeologii
- Dmuchawce, latawce, wiat… Balo i latawiec w archeologii
- Via archaeologica
- Królik i szczur
- W Nilu po kolanach
- SS-man z łopatą
- Aztekowie karmią bogów krwią
- Wstydliwy sekret Metropolitan Museum
- Ryty z Changle
REAKTYWACJA ARCHEOLOGII ŻYWEJ
Archeologia Żywa po pięciu latach przerwy powróciła! Od 2017 r. w formie kwartalnika czasopismo znów jest regularnie wydawane. Zmiany w składzie redakcyjnym wiążą się również z innym kierunkiem, w którym podąża czasopismo. Przypominamy, że na naszej stronie głównej zamieszczamy zwykle najważniejsze informacje i dłuższe artykuły. Naszą pozostałą aktywność możecie śledzić na naszym Facebooku, Twitterze i Instagramie, do czego serdecznie zachęcamy!
Każdy z naszych numerów dostępny jest w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce. Wiemy, ze czasami macie problemy z odnalezieniem Archeologii Żywej. Niestety, jako Redakcja nie jesteśmy w stanie wpłynąć na to co zamawiają właściciele kiosków i salonów prasowych. Z naszej strony umowy są podpisane, lecz to od Was zależy czy będzie ona dostępna. Dlatego spytajcie się w pobliskim kiosku czy istnieje możliwość zamówienia AŻ. Pewnie będzie to możliwe. Alternatywnie – od numeru AŻ 65 proponujemy wydanie cyfrowe.
Życzymy miłej lektury!
Redaktor naczelny „Archeologii Żywej” w latach 2008–2012. Zwiedził większość świata próbując dostarczyć Czytelnikom najświeższych i najciekawszych wieści. Aktualnie pracownik Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk.