Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXI Śląskie Sympozjum Archeologiczne – Wrocław 2019

23 maja 2019 - 24 maja 2019

Instytut Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Oddział Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu, Muzeum Miejskie Wrocławia – Oddział Muzeum Archeologiczne oraz Fundacja Archeolodzy.org organizują w dniach 23–24 maja, kolejne, XXI Śląskie Sympozjum Archeologiczne.

W tym roku chcemy powrócić do pierwotnej koncepcji konferencji – prezentacji najnowszych badań i odkryć z terenu Śląska i ziem sąsiednich. Stąd tytuł tej edycji: Śląsk i ziemie ościenne w pradziejach, średniowieczu i czasach nowożytnych. Sympozjum odbędzie się w salach Oddziału Archeologicznego Muzeum Miejskiego Wrocławia (Arsenał Miejski).

Chcielibyśmy, by zaprezentowali Państwo swe najnowsze osiągnięcia badawcze: od wyników badań wykopaliskowych, poprzez opracowania o charakterze przyczynkarskim, skończywszy na studiach problemowych. Ponieważ, jak w poprzednich latach, planujemy przygotowanie zbioru streszczeń, prosimy o wypełnienie i odesłanie najpóźniej do 31 marca br. karty zgłoszenia oraz zwięzłego streszczenia-informacji na temat przedmiotu wystąpienia:

  • l,5 strony wydruku komputerowego,
  • ok. 5000 znaków,
  • przypisy bibliograficzne, do pięciu pozycji,
  • opcjonalnie jedna rycina czarno-biała,
  • wraz z identyfikującymi go najważniejszymi słowami kluczowymi (w tym koniecznie zakresem chronologicznym).

Prosimy Państwa o zgłaszanie propozycji referatów podsumowujących kilkuletnie projekty badawcze oraz duże kampanie wykopaliskowe (czas wystąpienia 20 min.). Prezentacja bieżących odkryć lub wąskich zagadnień możliwa jest jedynie w formie krótkich komunikatów (10 min.) lub posterów w formacie A1 (594×841 mm, układ pionowy). Zapraszamy również do uczestnictwa w sesji posterowej. W razie dużej liczby zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji wystąpień lub zaproponowania zmiany formy ich prezentacji (referat / komunikat / poster).

Warunkiem czynnego uczestnictwa w konferencji jest dokonanie opłaty konferencyjnej w wysokości 100 zł/os. (studenci oraz doktoranci 50 zł/os.). Informacja o numerze konta podana będzie na stronie konferencji: ssyma2019.archeo.uni.wroc.pl. Opłaty można dokonać po akceptacji propozycji wystąpienia (do końca kwietnia br.). Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem na adres: ssyma2019@archeo.uni.wroc.pl. Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i zakwaterowania, służą natomiast informacją o bazie noclegowej we Wrocławiu.

Szczegóły

Początek:
23 maja 2019
Koniec:
24 maja 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
ssyma2019.archeo.uni.wroc.pl

Miejsce wydarzenia

Arsenał Wrocławski
Cieszyńskiego 9
Wrocław, Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

css.php