Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Twierdze na Dolnym Śląsku – KONTEKST

17 marca 19:00 - 20:30

Bezpłatnie
Twierdze Na Dolny Slasku

Polska jest jednym z najzasobniejszych w zabytki militarne państw w Europie! Ich szczególną kategorią stanowią twierdze, powstające na terenie obecnych ziem polskich od XVI wieku aż do czasów I wojny światowej.

Zapis spotkania na YouTubie AŻ

Twierdze na Dolnym Śląsku - Grzegorz Podruczny | Kontekst 55

Każdy szanujący się pasjonat historii nowożytnej, jeśli nie zwiedził ich dotąd osobiście, to przynajmniej słyszał o twierdzach w Kłodzku i Srebrnej Górze. Oczywiście nie były one jedynymi, które broniły ziem Dolnego Śląska! Był taki moment w dziejach, że krajobraz był nimi prawie usiany – Wrocław, Brzeg, Oława, Głogów, Ścinawa czy Nysa, to tylko parę z wielu miejsc, które poszczycić się mogły imponującymi murami, fortami i bastionami.

Zarówno o nich, jak i paru innych miejscach, opowie w najbliższy czwartek o godz. 19:00 w kolejnym spotkaniu z cyklu #KONTEKST, specjalnie w tym celu zaproszony gość, którym będzie:

  • dr hab. Grzegorz Podruczny, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z Pracowni Historii Wojskowej Wydziału Historii UAM, historyk i historyk sztuki, w swej pracy badawczej interesujący się różnymi zagadnieniami z zakresu historii wojskowości, ze szczególnym naciskiem na architekturę obronną okresu nowożytnego.

Czy jest coś ciekawszego z historii nowożytnej niż gigantyczne twierdze? Naszym zdaniem zdecydowanie nie! Liczymy, że w prezentacji nie zabraknie imponujących zdjęć zarówno z ziemi jak i powietrza, bo przecież jest co podziwiać. Transmisja na żywo będzie jak zawsze otwarta i darmowa dla wszystkich chętnych.

Na zdjęciu Twierdza Srebrna Góra (fot. Tomekziel, CC BY-SA 4.0, z Wikimedia Commons)

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach

Szczegóły

Data:
17 marca
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,
https://youtu.be/bKUHTAW5-UA

Organizator

Archeologia Żywa
Adres e-mail:
redakcja@archeologia.com.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Dodaj komentarz

css.php