Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SMAŻ 2019 – II Spotkanie Miłośników Archeologii Żywej

21 czerwca 2019 - 23 czerwca 2019

II Spotkanie Miłośników Archeologii Żywej “Na książęcym tropie” odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2019 roku. W jego trakcie zwiedzimy miejscowości i atrakcje Wlenia, Siedlęcina, Białogórza i Płoszczyny. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w warsztatach archeologii nieinwazyjnej i średniowiecznym festynie. Z roku na rok zdecydowanie podkręcamy liczbę atrakcji!

SMAŻ 2019 – plan wydarzenia

Układając program spotkania staraliśmy się zapewnić maksymalną ilość wiadomości i wrażeń w tak krótkim czasie. Ten wyjątkowy weekend spędzimy w gościnie w Pałacu Książęcym we Wleniu.
W piątkowe popołudnie nasze spotkanie rozpoczniemy blokiem prelekcji wprowadzających do sobotnio-niedzielnych wycieczek. Prelegentami będą wybitni naukowcy zajmujący się średniowieczem regionu, w którym będziemy przebywać. Obrady tego dnia zakończymy uroczystą kolacją.

Na sobotę przewidzieliśmy zwiedzanie reliktów wczesnośredniowiecznego grodu plemiennego i cmentarzyska kurhanowego w lesie Białogórze; zwiedzanie XIII-wiecznego zamku w Płoszczynie, a także wieży książęcej w Siedlęcinie. Tam też będziemy mieli szansę uczestniczyć w festynie średniowiecznym oraz zorganizujemy specjalne warsztaty archeologii niedestrukcyjnej, na których każdy będzie miał okazję zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym podczas naszych badań. Na sobotni wieczór i noc zaplanowaliśmy biesiadę świętojańską.

Niedzielne przedpołudnie poświęcimy na spacer na zamek Wleń, gdzie oficjalnie zakończymy tegoroczny SMAŻ.

Koszty

Koszt uczestnictwa wynosi 399 zł od osoby (w tym koszt dwóch noclegów ze śniadaniem – 205 zł). Koszt akredytacji obejmuje: udział w prelekcjach, materiały konferencyjne, okolicznościowy znaczek, przejazdy autobusami, wejście do wszystkich zwiedzanych obiektów bez dodatkowych opłat, ubezpieczenie NNW na czas trwania konferencji, piątkową kolację oraz sobotnie obiad i kolację.

Wpłat należy dokonywać bezpośrednio na konto organizatora po uprzedniej rejestracji za pomocą formularza na tej stronie. Noclegi są zarezerwowane w Pałacu Książęcym we Wleniu, jednak ze względu na ograniczenia miejsc noclegowych nie możemy zapewnić, że przydzielone zostaną pokoje zaznaczone w formularzu jako preferowane.

Szczegóły

Początek:
21 czerwca 2019
Koniec:
23 czerwca 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Organizator

Archeologia Żywa
Adres e-mail:
redakcja@archeologia.com.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Pałac Książęcy we Wleniu
Winiogórska 11
Wleń, 59-610 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 75 713 63 43
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

css.php