Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Metody geofizyczne w archeologii polskiej, spotkanie V

21 listopada 2018 00:00 - 23 listopada 2018 23:59

W imieniu organizatorów mamy przyjemność zaprosić na konferencję Metody geofizyczne w archeologii polskiejspotkanie V, która odbędzie się w dniach 21-23 listopada 2018 r. w Toruniu.

Spotkania organizowane są w cyklu dwurocznym i stały się forum wymiany doświadczeń dotyczących zastosowania metod geofizycznych. Dotychczasowe konferencje odbyły się w Warszawie (2010), Poznaniu (2012), Krakowie (2014) i Wrocławiu (2016). Były one okazją do prezentacji wyników projektów realizowanych w Polsce i za granicą, w których geofizyka stanowiła istotny element strategii badawczej.

Chcemy kontynuować dyskusję rozpoczętą podczas wcześniejszych spotkań. W tym poświęcić szczególną uwagę roli metod geofizycznych w ochronie dziedzictwa kulturowego archeologicznego. Metody te wykorzystywane są głównie w realizacji projektów poznawczych a przykłady ich zastosowania w rozpoznaniu stanowisk zagrożonych realizacją inwestycji, choć liczniejsze niż w latach poprzednich, wciąż odbiegają liczbą od krajów wiodących w geofizyce archeologicznej. Chcielibyśmy dyskutować o miejscu badań nieinwazyjnych w praktyce konserwatorskiej.

Zachęcamy do prezentacji wyników aktualnych badań. Zarówno tych, które zakończyły się uzyskaniem satysfakcjonujących efektów, jak i mniej spektakularnych. One z kolei mogą stać się podstawą wymiany doświadczeń i lepszego zrozumienia ograniczeń prospekcji geofizycznej.

Konferencja może być też okazją do dyskusji na temat teorii archeologii i geofizyki archeologicznej, studiów krajobrazowych, jak również standardów prowadzenia badań geofizycznych oraz sposobów prezentacji, interpretacji, publikowania i archiwizowania gromadzonych danych.

Wiek naszej dziedziny badawczej liczy się już w dziesiątkach lat. Zachęcamy do wspomnień i podsumowań na temat historii stosowania metod nieinwazyjnych w archeologii.

Metody geofizyczne w archeologii polskiej – zgłoszenia

Zgłoszenia referatów i posterów na załączonych formularzach oraz abstraktów (streszczenia do 3 stron znormalizowanego maszynopisu, wraz literaturą, oraz do 2 ilustracji (czarno-białych) prosimy nadsyłać do 1 września 2018 r. Ich kwalifikacja nastąpi przez Komitet Naukowy

Opłata konferencyjna: 120 PLN (doktoranci, studenci: 50 PLN). Opłata konferencyjna gwarantuje otrzymanie książki abstraktów oraz udział w wieczornym przyjęciu. Wszelkie formularze, dodatkowe informacje, dane do przelewu i inne można znaleźć na tej stronie: KONFERENCJA-UMK

metopdy geofizyczne toruń 2018

Szczegóły

Początek:
21 listopada 2018 00:00
Koniec:
23 listopada 2018 23:59
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://bit.ly/2mbBb5J

Miejsce wydarzenia

Instytut Archeologii UMK w Toruniu
Szosa Bydgoska 44/48
Toruń, Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

css.php