Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONTEKST 3 – z czego śmiali się antyczni Grecy i Rzymianie?

26 maja 2020 19:00 - 20:30

Bezpłatnie

Udostępnij:

Cykl “Kontekst” to jedyny taki popularnonaukowy webinar, w którym zaproszeni badacze i pasjonaci odpowiadają nie tylko na pytania prowadzących, ale również komentarze widzów! I Ty weź udział w naszej dyskusji. Widzimy się o godz. 19:00, 26 maja 2020 r. na profilu Śladami średniowiecza.

Nagranie z webinaru dostępne jest już na naszym kanale YouTube:

Z czego śmiali się starożytni Grecy i Rzymianie? - Roman Żuchowicz | KONTEKST 3


https://www.facebook.com/sladamisredniowiecza/

Z czego śmiano się u zarania naszej cywilizacji? Czy bawilibyśmy się oglądając antyczną komedię? Czy starożytni mieli swój “Wąchock”? Czy prześladowanie chrześcijan było “zabawne”? Na te i inne pytania, spróbuje udzielić odpowiedzi Roman Żuchowicz, zaznaczając, że pewne żarty dziś są dla nas zupełnie nieśmieszne, a niektórych po prostu nie łapiemy ?

Roman Żuchowicz jest historykiem, który doktoryzuje się na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się religijnością u schyłku starożytności oraz różnymi “pierdołami”, które od biedy można uznać za badania nad antyczną mentalnością. Popularyzuje wiedzę o przeszłości w dwumiesięczniku Focus Historia, na profilu Piroman.org i blogu piroman.org.

“Kontekst” to wspólne przedsięwzięcie profilu Śladami średniowiecza, miesięcznika Odkrywca,i kwartalnika Archeologia Żywa. Łączymy siły by móc prezentować niesamowite osoby, odkrycia i wspólnie z Wami rozwiązywać zagadki przeszłości. To jedyna taka popularnonaukowa pogawędka o archeologii, historii i poszukiwaniach – więc nie może na nim zabraknąć i Ciebie!

Szczegóły

Data:
26 maja 2020
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/2773246179468072/

Miejsce wydarzenia

Facebook Śladami Średniowiecza
Online / Facebook, Polska
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

css.php