„Antyczny półświatek. Piraci, przemytnicy, prostytutki” | Konferencja
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja „Antyczny półświatek. Piraci, przemytnicy, prostytutki”

7 czerwca 2019

Darmowy

Studenckie Koło Naukowe Archeologów Uniwersytetu Wrocławskiego ma przyjemność zaprosić na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Studencko-Doktorancką Konferencję „Antyczny półświatek. Piraci, przemytnicy, prostytutki”, która odbędzie się w Instytucie Archeologii UWr w dniu 7 czerwca 2019 roku.

Jak wiadomo, pecunia non olet. Uczciwi ludzie od zawsze borykali się z oszustami, rabusiami i innymi zbrodniarzami łasymi na łatwy zarobek. Co jednak wiemy o tym problemie w starożytności? Pragniemy poruszyć z Państwem zagadnienia dotyczące przestępczości oraz tzw. „marginesu społecznego” w antycznym świecie – zarówno w basenie Morza Śródziemnego, jak i na terenach europejskiego Barbaricum. Tematy wystąpień mogą odnosić się do fałszowania monet, podrabiania dzieł sztuki i innych wyrobów, piractwa, kradzieży, przemytu, przekupstwa, zabójstw oraz wszelkich innych nielegalnych działań, prostytucji, a także regulacji prawnych dotyczących powyższych, w tym kar dla przestępców.

Na konferencję zapraszamy studentów i doktorantów archeologii, historii, historii sztuki, prawa oraz innych kierunków.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Formularze zgłoszeniowe znajdują się pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1skKT4DxRv3VbDtrRU_Eno-OK5HFd5S6h/view?usp=sharing
Jednocześnie prosimy o wypełnienie formularza zgody na przetwarzanie danych osobowych i wysłanie skanu podpisanego dokumentu. Oryginały należy przywieźć ze sobą na konferencję. Dostępny jest pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1XTQcJ6vF0GCXKUkkklA5Jmk4o-V4EzNg/view?usp=sharing

Prosimy o przesyłanie formularzy oraz skanu zgody na przetwarzanie danych osobowych drogą mailową na adres: konferencja.archeouwr@gmail.com do 30 kwietnia 2019 roku.

Szczegóły

Data:
7 czerwca 2019
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
http://bit.do/eGUQV

Organizator

SKN Archeologów UWr
Strona internetowa:
fb.com/SKNAUWr/

Szczegóły

Call for papers - termin końcowy
20 maja 2019 r.
css.php
Copy link