Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak postrzegamy zabytki? – KONTEKST

7 kwietnia 19:00 - 20:30

Bezpłatnie
Czy Rekonstruować Zabytki

Rekonstruować czy nie rekonstruować? To pytanie towarzyszy wszystkim, którzy związani są z odtwarzaniem zabytkowych przedmiotów czy budowli.

Zapis spotkania na YT AŻ

Jak postrzegamy zabytki? - Marta Rusnak | KONTEKST 58

Czy powinniśmy to robić w sposób niezauważalny? Czy może rekonstruowane fragmenty odróżniać kolorem, fakturą lub materiałem? Czy użycie zbyt dużej liczby nowych elementów sprawia, że zabytek przestaje być zabytkiem? Wiele na ten temat napisano, nieczęsto jednak o zdanie pyta się odbiorców, zwiedzających czy użytkowników tzn. niespecjalistów.

Na kolejnym spotkaniu z cyklu #KONTEKST, które rozpocznie się w najbliższy czwartek o godz. 19:00, porozmawiamy o tym, jak z pomocą nowoczesnych technologii możemy prześledzić interakcje pomiędzy zabytkami a ich obserwatorami.

A opowie nam o tym:

  • dr inż. arch. MARTA RUSNAK z Katedry Historii Architektury, Sztuki i Techniki Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, przewodnicząca prezydium Academii Iuvenum PWr o szerokich zainteresowaniach badawczych, aktualnie koncentrująca się na wykorzystaniu technologii eye-trackingu w konserwacji i zarządzaniu zabytkami.

Dodatkowo przygotowaliśmy niespodziankę, dla mieszkańców Wrocławia, którzy nie tylko chcieliby wziąć aktywny udział w badaniach prelegentki, ale również zbadać swój wzrok! Szczegóły zdradzimy jednak w trakcie czwartkowej transmisji na żywo!
Spotkanie jak zawsze jest w pełni darmowe i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Możecie się na nie zapisać już teraz, zaznaczając w wydarzeniu opcję „Wezmę udział”

Szczegóły

Data:
7 kwietnia
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
https://youtu.be/S8sxukV02aw

Organizator

Archeologia Żywa
Adres e-mail:
redakcja@archeologia.com.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Dodaj komentarz

css.php