Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Georgious. Badania archeologiczne reliktów kościoła św. Jerzego w Gliwicach Czechowicach

3 czerwca 2018 16:00 - 19:00

Bezpłatnie
georgius

Srebrzystobłękitny nurt niewielkiego strumienia wije się dnem głębokiej dolinki, której brzegi usłane są dywanem zielonych odcieni koniczyny i babki z fioletowymi piegami kwiatów bluszczyka kurdybanka. Dookoła sielankowa cisza przerywana z rzadka szumem drzew i monotonnym głuchym łoskotem łopaty sunącej po piasku. Dźwięki te dochodzą ze szczytu górującego nad doliną rozległego pagóra.

Jest lipiec 2017 roku. Siedem, a może i więcej wieków historii zapomnianego zakątka Gliwic – Czechowic zaczęło właśnie przemawiać, opowiadać historię tego miejsca i ludzi. Ludzi, którzy tu żyli, pracowali i są tu pochowani – na zawsze związani z tym fragmentem górnośląskiej ziemi.

3 czerwca 2018 roku, o tej niezwykłej historii odkrytej przez nas w trakcie badań archeologicznych, które prowadziliśmy całkowicie społecznie, mając wspólny cel, którym było poznanie tego co zapomniane, a dla naszej społeczności ważne, chcieliśmy Wam zaprezentować wyniki naszych zmagań z historią. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, ale jednak w szczególności Gliwiczan, na wystawę pt. „Georgious. Badania archeologiczne reliktów kościoła św. Jerzego w Gliwicach Czechowicach”, bo parafrazując Józefa Piłsudskiego uważamy, że społeczność która nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

Wystawa czynna będzie w każdą niedzielę czerwca 2018 roku w godzinach od 16:00 do 19:00.

Projekt Georgius

Georgius

Szczegóły

Data:
3 czerwca 2018
Godzina:
16:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Stara Szkoła w Gliwicach Czechowicach
Nad Łąkami 1
Gliwice, 44-109 Polska

Dodaj komentarz

css.php