Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

EAA Maastricht 2017

30 sierpnia 2017 - 3 września 2017

60€ - 96€

Organizacja European Association of Archaeologists zaprasza wszystkich swoich członków, oraz chętnych do dołączenia w tegorocznym, już 23. zebraniu/konferencji, która odbędzie się tym razem w Maastricht. Wraz z prowincją Limburg oraz Królestwem Holandii na miejsce spotkania wybrali właśnie to sławne miasto, w którym to 7 lutego 1992 podpisano tak ważny traktat. To właśnie między innymi wpływ na współczesną archeologię Traktatu z Maastricht, a także Konwencji Maltańskiej, również podpisanej w 1992 roku, będą przedmiotami rozważań.

Centrum konferencyjne MECC według organizatorów jest idealnym wyborem na tego typu spotkanie profesjonalistów różnych nauk, a także kolegów po fachu. W celu stymulowania rozmów przewidywane są eksperymentalne formaty poszczególnych sesji

Tematy konferencji EAA Maastricht 2017

Spośród wielu rozważanych tematów wybrano pięć najważniejszych, które będą kluczowe dla całej dyskusji, oraz jeden dodatkowy oferujący szerszy zakres.

  1. 25 lat po Maastricht: Archeologia i przyszłość Europy – W jaki sposób procesy polityczne oraz siły odśrodkowe w Europie wpływają na archeologię, oraz co archeologia może dostarczyć społeczeństwu?
  2. Konwencja Maltańska: minęło kolejne 25 lat – Jak Konwencja Maltańska została wprowadzona w Europie? Jej mocne i słabe strony uwidocznione w praktyce. Możliwości na przyszłość. Czy wymaga ona poprawek?
  3. Trans- i interdyscyplinarne podejścia w archeologii – W jaki sposób akademicka archeologia odnosi się do społeczeństwa i innych dyscyplin? Czy powinniśmy angażować je nie tylko w proces badawczy, ale również analiz i publikacyjny?
  4. „Trzecie rewolucja naukowa” w archeologii – W jaki sposób nowe metody naukowe i technologiczne rewolucjonizują archeologię teoretyczną i praktyczną?
  5. Porównania pomiędzy regionami i okresami – W jaki sposób możemy porównywać efekty badań z różnych regionów? Co możemy otrzymać z analiz miejsc odległych od siebie czasem lub wielkimi dystansami?
  6. Interpretacja archeologicznych źródeł – Temat dodatkowy w stosunku do 5. głównych. W jego zakresie rozwijane będą zagadnienia teorii i metodologii archeologii

Stronę wydarzenia będziemy aktualizować na bieżąco w miarę pojawiania się informacji.

Szczegóły

Start:
30 sierpnia 2017
Koniec:
3 września 2017
Koszt:
60€ - 96€
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://www.eaa2017maastricht.nl/

Organizator

European Association of Archaeologists
Telefon:
+420 733701679
Email:
administrator@e-a-a.org
Strona internetowa:
https://www.e-a-a.org/

Miejsce

MECC
Forum 100
Maastricht, Netherlands
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.mecc.nl/en/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *