Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Po kościach ich poznacie! Co daje nam antropologia? – webinar KONTEKST

28 października 2021 18:00 - 19:15

Bezpłatnie

W kolejnej transmisji na żywo z cyklu KONTEKST, która rozpocznie się w najbliższy czwartek (28.10.2021) o godz. 18:00, dowiemy się co nieco na temat naszych szkieletów i tego jakie informacje są z nich w stanie uzyskać naukowcy!

Zapis spotkania na kanale YouTube Archeologii Żywej

Co daje nam antropologia? Po kościach ich poznacie! - A. Pudło, R. Dąbrowski | KONTEKST 40

Gośćmi tego spotkania będą:

  • dr Aleksandra Pudło – antropolog, kustosz dyplomowany z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Antropologicznego, specjalizująca się w badaniach antropologicznych dawnych populacji,
  • oraz dr Robert Dąbrowski – antropolog, kierownik Działu Przyrodniczego i Działu Naukowo-Oświatowego w Muzeum Miejskim w Nowej Soli. Członek Polskiego Towarzystwa Antropologicznego. Regionalista i edukator, z przyjemnością wykorzystujący w swych badaniach statystyczne metody analizy danych.

Jakie są podstawy badań antropologicznych? Jak wyglądają ich poszczególne etapu? Jakie metody i techniki badawcze stosowane są w ich trakcie? Co jesteśmy w stanie badać? I oczywiście: co z tego wszystkiego wynika?

Bohaterami spotkania będą również dawni mieszkańcy Doliny Nilu oraz Pruszcza Gdańskiego. Na przykładzie tych ostatnich zapoznamy się z linią genealogiczną ludności kultury wielbarskiej! Transmisję organizujemy z okazji niedawnego otwarcia wystawy pt. „Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego sprzed dwóch tysięcy lat”, która jest wynikiem wieloletnich badań prowadzonych w tym regionie! Wystawę przygotowały dwie instytucje: Miasto Pruszcz Gdański oraz Muzeum Archeologiczne w Gdańsku.

ZAPRASZAMY do udziału w transmisji na żywo, gdzie w miarę możliwości postaramy się odpowiedzieć na wszystkie zadawane pytania!
DZIEŃ: 28.10.2021
GODZINA: 18:00 – 19:15
MIEJSCE: Facebook Archeologii Żywej
WSTĘP: oczywiście wolny!

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach

Szczegóły

Data:
28 października 2021
Godzina:
18:00 - 19:15
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
https://youtu.be/WdueDkwa0Co

Dodaj komentarz

css.php