Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

6th International Postgraduate Conference PeClA 2017

11 grudnia 2017 - 12 grudnia 2017

EUR20

Organizatorzy serdecznie zapraszają na 6tą Międzynarodową Konferencję Perspektyw w Archeologii Klasycznej 2017 (6th International Postgraduate Conference PeClA 2017), która odbędzie się 11-12 Grudnia 2017 r., na Uniwersytecie Karola w Pradze.

PeCla 2017 jest dwudniową konferencją obejmująca temat archeologii klasycznej, kierowaną do absolwentów i doktorantów studiów archeologicznych. Oferuje ona przestrzeń do prezentacji wyników swoich badań, dyskusji nad nimi, a także wymianę uwag i pomysłów w przyjaznym środowisku. Tematem tegorocznej konferencji są:

ZASOBY: ENERGIA I POŁĄCZENIA W STAROŻYTNYM BASENIE MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

Myśląc o zasobach zwykle mamy na myśli skojarzenia bezpośrednie. Sztaby miedzi z wraku Uluburun czy ziarno z Egiptu. Zdajemy sobie jednak sprawę również z tego, że zakres surowców, którymi handlowano, i które zjadano w starożytnych kulturach śródziemnomorskich był o wiele większy. Nie były to wyłącznie materiały jak kamień, minerały, glina, ale również gotowe narzędzia, ludzka siła, a nawet transfer wiedzy i technologii. Celem konferencji zatem będzie odkrycie wszystkich możliwych surowców i zasobów, które podlegały wszelkim procesom – od prehistorii po późną starożytność. (Więcej po angielsku pod tym linkiem)

6th International Postgraduate Conference PeClA 2017 – szczegóły:

Język konferencji: angielski

Opłata konferencyjna: 20 EUR (pokrywają wydruk materiałów, napoje oraz przekąski podczas przerw, etc.; istnieje możliwość uiszczenia opłaty podczas rejestracji na miejscu lub przelewem bankowym).

Abstrakty i wystąpienia: przewidywane są wystąpienia po 20 minut, lub postery. Abstrakty do 500 słów należy przesyłać do 1 października 2017 r. na maila: PeCla.conference @ ff.cuni.cz. S Aplikujący zostaną poinformowani o ewentualnym przyjęciu z początkiem listopada.

Referat otwierający

Prof. Dr. Barbara Horejs, Institute for Oriental and European Archeology,

Vienna, http://www.orea.oeaw.ac.at/

Resources and their impact on Aegean‐Anatolian societies through time. A view from prehistory

Miejsce wydarzenia

Uniwersytet Karola w Pradze
Ovocný trh 3-5
Praha, 116 36 Czech Republic
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

css.php