Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Czym jest Poczet Odtwórców Polskich? – webinar KONTEKST

13 maja 2021 20:00 - 21:15

Bezpłatnie
Poczet Odtwórców Polskich

Jest takie polskie przysłowie głoszące, że ponoć nie szata zdobi człowieka, lecz człowiek szatę. I o ile w codziennym życiu zawarta w nim mądrość jest z całą pewnością bardzo cenna, to w rekonstrukcji historycznej wydaje się to bardziej skomplikowane  Jakość wykonania szat, sukni, mundurów, akcesoriów, dbałość o detale, wierność źródłom – to wszystko wyraźnie pokazuje stopień zaangażowania danej osoby. W końcu każdemu z odtwórców zależy, by było jak najlepiej i już na pierwszy rzut oka, jesteśmy to w stanie ocenić.

Na całe szczęście dla nas wszystkich, pojawiła się jedna osoba, która postanowiła uchwycić w obiektywie piękno polskiego ruchu rekonstrukcyjnego. Ruchu setek ludzi z niesamowitą wiedzą, pasją oraz co najważniejsze – chęcią dzielenia się nimi. W ten sposób powstał unikatowy projekt pt. Poczet Odtwórców Polskich!

W trakcie kolejnego otwartego spotkania online z cyklu KONTEKST, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 20:00, porozmawiamy z twórcą i odtwórcami odpowiedzialnymi za całe wynikłe z tego powodu zamieszanie. Liczymy, że dowiemy się co nieco nie tylko o samym projekcie, ale również o fotografii, odtwórstwie, o tym jak zacząć swoją przygodę oraz ponarzekamy wspólnie na wszystkie przełożone festiwale.

Będą z nami:

  • Bartosz Janiczek – autor Pocztu Odtwórców Polskich, odpowiedzialny za znany wielu osobom profil Rekografia, fotograf z pasji, a podobno też z wykształcenia, odtwórca, wykładowca, książkoholik i entuzjasta spędzania czasu w terenie,
  • Gabriela Krysińska – czynna zawodowo graficzka oraz wykładowczyni akademicka tego przedmiotu, a z zamiłowania rekonstruktorka XVIII i XIX wieku; widoczna na tytułowej grafice pod postacią przełożonej klasztoru żeńskiego Matki Lutosławy,
  • Łukasz Gładysiak – doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historii, zawodowy popularyzator historii, odtwórca, muzealnik, dziennikarz; występujący powyżej jako podporucznik pilot 1. Wielkopolskiej Eskadry Lotniczej Polnej.

Możecie się spodziewać ogromnej liczby świetnych zdjęć! Jak zawsze znajdzie się też z pewnością czas na pytania i odpowiedzi. Widzimy się w czwartek wieczorem przed monitorami.

Więcej o Kontekście – jedynym takim webinarze o archeologii, historii i poszukiwaniach.

Zapis spotkania na naszym kanale YouTube

Czym jest Poczet Odtwórców Polskich? - B. Janiczek, Ł. Gładysiak, G. Krysińska | KONTEKST 26

Szczegóły

Data:
13 maja 2021
Godzina:
20:00 - 21:15
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://youtu.be/bfVNwy8tfg0

Dodaj komentarz

css.php