Ładowanie Wydarzenia

« Wróć do wszystkich wydarzeń

  • To wydarzenie minęło.

Ziemie polskie i ich sąsiedzi w czasach pól popielnicowych

20 września - 22 września

pól popielnicowych

NEWSLETTER
Dołącz do grona miłośników Archeologii Żywej! Podaj nam swojego maila, a powiadomimy Cię o najważniejszych wydarzeniach i informacjach.
My także nienawidzimy bałaganu w skrzynce pocztowej, dlatego nikomu nie sprzedamy Twojego adresu.

Już 20 września 2017 rozpocznie się pierwsza konferencja pt. „Ziemie polskie i ich sąsiedzi w czasach pól popielnicowych” organizowana przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W imieniu organizatorów zapraszamy!

Ostatnie dwie dekady zaowocowały niezwykłym, zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym, przyrostem danych pozwalających lepiej poznać życie społeczności zamieszkujących ziemie polskie w czasie trwania kultur pól popielnicowych, a dostępność nowych metod od zdjęć lotniczych po analizy mikrośladów pozwoliła na sformułowanie nowych problemów badawczych. Wydaje się jednak, że wymiana informacji na temat prowadzonych badań jest niewystarczająca i stąd pomysł na spotkanie się we Wrocławiu.

Chcemy, żeby konferencja była okazją do wymiany myśli i dyskusji na temat współcześnie prowadzonych badań na stanowiskach wiązanych z kulturami pól popielnicowych. Do udziału w tej dyskusji zapraszamy wszystkich zainteresowanych: studentów, pracowników ośrodków konserwatorskich i muzealnych, archeologów działających w ramach prywatnych firm oraz akademicką kadrę naukową. Liczymy także na udział kolegów z Czech, Moraw i Słowacji. Planujemy dwudniowe obrady, a w trzecim dniu konferencji wycieczkę na grodziska kultury łużyckiej we Wrocławiu-Osobowicach.

Oprócz wystąpień w formie referatów, przewidujemy także przygotowanie moderowanego panelu dyskusyjnego, w ramach którego mogłyby się wypowiedzieć osoby dopiero planujące realizację projektów badawczych, prac doktorskich itp.

Na zgłoszenia tematów wystąpień czekamy do końca marca 2017 roku. Opłata konferencyjna będzie jednakowa dla wszystkich uczestników i wyniesie 50 pln. Pozostałe informacje będą sukcesywnie pojawiać się na stronie konferencji: pola2017.archeo.uni.wroc.pl

Proponowane bloki tematyczne:

  • perspektywy badań nad kulturami pól popielnicowych
  • sprawozdania i materiały
  • projekty eksperymentalne
  • analizy specjalistyczne i badania nieinwazyjne
  • popularyzacja wyników badań (współczesnych i archiwalnych) oraz ochrona stanowisk archeologicznych.

Ziemie polskie i ich sąsiedzi w czasach pól popielnicowych – program:

PROGRAM KONFERENCJI

Szczegóły

Rozpoczęcie:
20 września
Koniec:
22 września
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie tagi:
, ,
Strona internetowa:
http://pola2017.archeo.uni.wroc.pl/#

Organizator

Instytut Archeologii UWr
Strona internetowa:
archeo.uni.wroc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 Udostępnień
Udostępnij21
+1
Tweetnij
Udostępnij
Przypnij